TJ Sokol Vilémov

Představení soupeře - TJ SLOVAN Vejprty

02.11.2016

V jedenáctém kole I.B třídy - skupiny C přivítáme na domácí půdě TJ SLOVAN Vejprty. Vejprty se minulé kolo dostali právě před nás, když získali doma 3 body proti Ervěnicím "B" a my podlehli na půdě v Blažimi.
S tímto soupeřem se známe velice dobře, když jsme spolu sváděli boje již v Okresním přeboru. Vejprty nepatří zrovna mezi naše oblíbené soupeře - naše poslední vítězství s tímto soupeřem se datuje ke dni 15.9.2012. Od té doby jsme v dalších pěti utkáních soupeři podlehli.

TJ SLOVAN Vejprty v premiérovém ročníku I.B třídy v loňské sezóně si vedl velice dobře. Umístili se ve středu tabulky, na krásné 6. místě. Celkem získali 38 bodů za 12 výher, 2 remízy (2x prohra na penalty) a 10 proher. Celkové skóre činilo 75:61. Na půdě soupeře uhráli, stejně jako doma, 19 bodů. Se skórem 34:35.

Nejlepším střelcem Vejprt byl Jakub Hudec, který naskočil do 24 utkání a v nich nastřílel 21 branek. O šest branek méně, tedy 15, nastřílel ve 22 utkáních Radek Černý.

Mezi základní kameny základní sestavy byli Jakub Jansa (24 zápasů - 2181 minut), Johan Hablawetz (24 zápasů - 2070 minut), Michal Keil (22 zápasů - 1864 minut), Radek Černý (22 zápasů - 1728 minut), Petr Hablawetz (19 zápasů - 1588 minut), Aleš Pop (21 zápasů - 1579 minut), Jakub Hudec (24 zápasů - 1559 minut), Radim Marančák (21 zápasů - 1477 minut) a Dominik Mašek (17 zápasů - 1453 minut).

TJ SLOVAN Vejprty v prvním kole I.B třídy hráli na domácí půdě proti nováčkovi z Meziboří. Úvod zápasu začal pro domácí snově, když v 1. minutě utkání vstřelil vedoucí branku Martin Budský. To bylo z prvního poločasu s góly vše. Na začátku druhé půle soupeř z Meziboří vyrovnal. Skóre se ale měnilo v 77. minutě, když vedoucí branku vstřelil Radek Černý. Hosté si nechali odpověď až do 88. minuty, kdy se skóre změnilo na 2:2. Domácí nic nezabalili a v nastaveném čase druhého poločasu vstřelili vítězný gól, pod který se podepsal Jakub Hudec. Vydřené vítězství a důležité 3 body za výhru 3:2 zůstali doma ve Vejprtech.

Ve druhém kole přivítali Vejprty opět na domácí půdě soupeře z Nového Sedla. Povedený začátek zápasu, jako minulý týden - v 8. minutě dostal Petr Kotlár domácí do vedení. Hosté ale už v 17. minutě dokázali odpovědět a stav byl nerozhodný. Před koncem prvního poločasu se hosté dostali do vedení a výsledkem 1:2 skončil první poločas. V tom druhém si oba soupeři nechali branky až na závěr zápasu. Nejprve hosté zvýšli své vedení v 75. a následně v 89. minutě vedení na 1:4, v 90. minutě ale dokázal ještě snížit Jakub Hudec. Výsledek 2:4 a první ztráta bodů přišla ihned ve druhém domácím utkání.

Ve třetím kole zajížděli Vejpry na půdu do Černovic, které značně po dvou odehraných kolech posílili. Utkání bylo rozhodnuté již v 1. poločase, když Černovičtí nastříleli hostům 5 branek. Ve druhé půli se sice v 53. minutě trefil Radek Černý a v 76. minutě Michal Keil, ale domácí také vstřeilili ve druhé půli dvě branky a konečné skóre bylo 7:2.

Ve čtvrtém kole přivítali Vejprty v dohráce soupeře z Braňan. Zápas byl v plánovaném termínu odložen kvůli vydatnému dešti a nezpůsobilé hrací ploše. Domácí začali utkání velmi špatně, a již po 29. minutách hry prohrávali 0:5. S tím dokázal něco udělat pouze Jakub Hudec, který ve 39. minutě snížil na poločasových 1:5. Hosté jakoby uspokojeni takovým vedení přestali hrát, a do druhé půle přišle zdá se, pouze mužstvo z Vejprt. V 56. minutě se trefil opět Jakub Hudec. O deset minut již bylo skóre pouze o dvě branky, když se trefil Radek Černý. Domácí se snažili, a další branku deset minut před koncem vstřelil opět Jakub Hudec, který tak završil hattrick. Další branku již domácí dát nedokázali, a tak hosté ubránili konečný výsledek 4:5 a odvezli si tři body domu, do Braňan.

V pátem kole zajížděli Vejprty na půdu do Vroutku. Ve 14. minutě se trefil hostující kanonýr Jakub Hudec, ale bohužel pro hostující bylo o dvě minuty vyrovnáno. Jakub Hudec ale remízový stav nenechal dlouho, jelikož ve 21. minutě vstřelil svou druhou branku. Vedení Vejprtům vydrželo pouze 9 minut, ve 30. minutě bylo srovnáno. A co víc, 5 minut před koncem prvního poločasu se dostali poprvé v utkání do vedení domácí, a to už jim také vydželo. Vroutek se ve druhé půli prosadil ještě dvakrát, a tak Vejprty podlehli ve Vroutku 5:2.

V šestém kole přivítali Vejprty na domácí půdě Kryry. Vyrovnaný první poločas si domácí zkazili ve 44. a 45. minutě, když inkasovali 2 branky a poločas pro ně skončil krutě 0:2. Ve druhém poločase přišlo zlepšení, a branku v 64. minutě nevstřelil nikdo jiný, než Jakub Hudec. Tentokráte z pokutového kopu. Před koncem utkání, v 87. minutě, se trefil Zdeněk Kůča a utkání dospělo do penalt. V nich byli přesnější hostující, když vyhráli celkem 7:8. Remíza 2:2 a prohra na penalty přinesla domácím pouze 1 bod do tabulky.

V sedmém kole jeli Vejprty na půdu Tuchořic. V první půli se domácí prosadili dvakrát, poločas skončil 2:0. Na začátku druhého poločasu snížil na 2:1 hostující Jakub Hudec. Stav 2:1 vydržel pouze 5 minut, když domácí poskočili opět o dvě branky. O dalších pět minut to bylo již o 3 branky, a vidina zisků bodů byla pryč. Do konce utkání se Tuchořičtí trefili ještě dvakrát, a utkání skončilo výsledkem 6:1.

V osmém kole přivítali Vejprty na domácí půdě celek z Chomutova. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení Jakub Hudec. Vedení trvalo Vejprtům pouhé tři minuty. Ve 25. minutě soupeř srovnal stav skóre. O dvě minuty již vedl 1:2.Tímto výsledkem skončil i první poločas. Začátkem druhého poločas přidal Chomutov ještě jednu branku, a rozdíl ve skóre již byl dvoubrankový. V 70. minutě ale hostující gólman napadl domácího hráče, za což byl vyloučen. Domácí měli i s nastavením 27 minut na to, aby skóre otočili. Nepovdelo se, Vejprty vstřelili pouze jednu branku, a to v 85. minutě. Úspěšným střelcem byl Lukáš Souček. Další domácí ztráta a prohra 2:3.

V devátém kole zajížděli Vejprty na půdu celku Strupčic. V tomto utkání bylo vidět hodně. Branek jako šafránku, červená karta na každé straně, 7 žlutých karet. Hosté již v první čtvrthodině vedli 0:3, když se postupně trefili Martin BudskýTomáš Keil a z pokutového kopu Jakub Hudec. Domácí sice stačili snížit na dozdíl jedné branky, ale těsně před koncem prvního poločasu vstřelil druhou branku Tomáš Keil. Poločasový výsledek tak byl 2:4. V 51. minutě již bylo vyrovnáno 4:4. A co hůř, v 63. minutě byl vyloučen hostující Petr Hablawetz, když fauloval domácí hráče, který by šel sám na branku. Toho domácí využili. Přesilovku využili v 71. minutě a poprvé v utkání se dostali do vedení. O pět minut později ale bylo srovnáno, když si domácí hráč vstřelil vlastní branku. A v 78. minutě otočil výsledek Jakub Hudec svou druhou brankou. V 84. minutě přišla druhá červená karta, když domácí hráč hanlivě urážel rozhodčího, a byl vyloučen. Počet hráčů na hřišti se tak srovnal, a o dvě minuty později završil hattrick Jakub Hudec. Důležité tři body z venkovní půdy pro Vejprty za výhru 5:7.

V desátém kole získali Vejprty snadné tři body, když se mužstvo Ervěnic "B" dostavilo s malým počtem hráčů na utkání a zápas se ani nedohrál.

Zápas začíná v sobotu, 05.11.2016 od 14:00, na domácí hřišti!

Delegovaní rozhodčí na tento zápas jsou: R - Krutina RadekAR1 - Zavadil JakubAR2 - Strádal Ladislav

"Důležité utkání! Věřím, že v domácím utkání zvítězíme. Před domácími fanoušky nám to šlape, ženou nás za vítězstvím. Až na jedno smolné utkání (s Tuchořicemi) jsme doma byli vždy lepším týmem. Snad dorazí opět hodně lidí.", řekl k utkání Marek Kadlec.

K utkání se také vyjádřil prozatím asi jeden z nejlepších hráčů podzimu, Libor Svítil, který v brance v některých utkáních doslova čaruje a přivádí střelce soupeře k šílenství: "Na sobotní zápas se dívám ze dvou pohledů. Za 1.: Hrajeme doma, kde jak všichni z kádru a možná i fanoušci vědí, že jsme mnohem kvalitnější, než na venkovních hřištích a jak je známo, doma nám nedělá problém porazit týmy z čela tabulky. Takže si myslím, že v sobotním duelu budeme považováni za favority, 'tím se spíše uklidňující', ale na druhou stranu (tedy za 2.): nesmíme spoléhat na to, že doma jsme bez pár výjimek neporazitelní a každý zápas je úplně jiný, bez ohledu na to, jestli hrajeme s prvním, nebo posledním týmem tabulky, doma či venku. Určitě to bude zajímavý zápas, ikdyž budou hrát dva týmy ze spodu tabulky a pro nás hodně důležitý a snad se ziskem 3 bodů! Takže doufám, že nás přijde podpořit hojná skupina fanoušků a my se jim odvděčíme krásným fotbalem a ziskem 3 bodů!"

Předpokládané sestavy obou mužstev:

TJ Sokol Vilémov: Svítil L. - Knop J., Vaškovič E., Sperk P. - Trapp O. - Kaško R., Kulich J., Spáčil P., Molnár J., Vinopal F. - Jelínek P.

TJ SLOVAN Vejprty: Kosnar J. - Pop A., Keil M., Jenč J., Jansa J., Černý R., Ježko J., Jindra V., Hudec J., Budský M., Keil T.

aktualizováno: 23.04.2017 16:03:54