TJ Sokol Vilémov

Představení soupeře - SK Strupčice

29.09.2016

V šestém kole I.B třídy - skupiny C přijede na naší půdu vedoucí celek tabulky - SK Strupčice.

SK Strupčice hráli v minulé sezóně I.A třídu, kdy skončili posledním, 14.místě, tabulky, když získali 21 bodů (skóre 43:86) za 6 výher, 2 remízy (1x výhra na penalty a 1x prohra na penalty) a 18 proher. Klub SK Strupčice hrál ještě před čtyřmi lety Krajský přebor, ale nyní sestoupil nejníže za poslední dobu, tedy do I.B třídy.

Nejlepším střelcem Strupčic byl Tomáš Lomoz, který naskočil do 12 utkání a v nich nastřílel 8 branek

Mezi základní kameny základní sestavy byli Josef Hromas (21 zápasů - 1875 minut), Jan Vrba (19 zápasů - 1679 minut), Jaroslav Juliš (19 zápasů - 1592 minut), Jan Jirásek (17 zápasů - 1504 minut), František Jančička (21 zápasů - 1417 minut), Bernard Polák (19 zápasů - 1374 minut), Jiří Kunický (18 zápasů - 1331 minut) a Tomáš Hájek (15 zápasů - 1230 minut).

SK Strupčice v prvním kole I.B třídy prohráli na půdě celku SK HAVRAN Kryry 4:0. Od té doby si ale v každém kole připsali po třech bodech za vítězství, a nyní vedou tabulky s 12. body.

Ve druhém kole přivítali Strupčice na domácí půdě Tuchořice. A s přehledem vyhráli utkání 5:0, když do kabin v poločase odcházeli s jednogólovým náskokem. 5 branek vstřelilo 5 jiných hráčů: J. Kunický, L. Vrba, J. Hromas, J. Vrba a D. Novák.

Ve třetím kole zajížděli Strupčice na Březeneckou, kde se utkali s místním Baníkem Chomutov. K vidění bylo utkání týmů, které spolu soupeřili v minulé sezóně o třídu výš - v I.A třídě. Výhru 1:2 vystřelili D. Vaňo J. Vrbou.

Ve čtvrtém kole zajížděli Strupčičtí borci opět ven, a to na utkání do Meziboří. Jediná branka utkání, vstřelená J. Hromasem před koncem prvního poločasu, byla vítězná. Všechna utkání hraná v tento víkend byla ztížena počasím, jelikož hustě pršelo a na trávnících to bylo znát - spousta utkání byla kvůli podmáčenému terénu odložena.

V pátem kole přivítali Strupčice na domácí půdě rezervu Ervěnic-Jirkova, a už po poločase bylo o výsledku rozhodnuto. V polovině 1. půle se trefil T. Zetka, před koncem 1. půle výsledek pečetil J. Vrba. Poločasové skóre bylo i konečné - 2:0.

Zápas začíná v sobotu, 01.10.2016 od 16:30, na domácím hřišti!

Delegovaní rozhodčí na tento zápas jsou: R - Javorek JiříAR1 - Spišák DušanAR2 - Novotný Jaromír

Trenér Pavel Klíma nám k zápasu řekl: "Soupeř, který se představoval nedávno i v krajském přeboru, ale postupně sestupoval až do I.B třídy. Bude mít určitě dost zkušeností a nebude nás čekat nic lehkého!"

Pár slov nám k utkání řekl i kapitán Ernest Vaškovič"V sobotu nás čeká 6. kolo I.B třídy domácím utkáním s týmem SK Strupčice. Čeká nás jeden z nejkvalitnějších soupeřů, který ještě před čtyřmi lety nastupoval v krajském přeboru Ústeckého kraje, takže od nich očekávám kombinační fotbal založený na krátkých přihrávkách v pohybu a po zemi. Bohužel, jak všichni víme, máme po pěti odehraných kolech pouze 2 body, což nikdo z nás před začátkem sezóny neočekával, ale věřím, že když navážeme na bojovnost a hru, kterou jsme schopni předvést, tak můžeme bodově uspět i v sobotním utkání. Přijďte nás podpořit za třemi body s vedoucím mužstvem soutěže!

Co očekává od utkání Libor Svítil? Současná brankářská jednička, která může nastoupit i v poli, jako tomu bylo v zápase s Vroutkem a vstřelil důležitou první branku: "Očekávám to, že nás přijde tak akorát a budeme opět hrát ve splácané sestavě. Ze začátku utkání budeme hrát v klidu, jemně kombinační fotbal, hlavně po zemi. Možná půjdeme do vedení, ale pokud obdržíme branku, tak přestaneme hrát naší hru, budeme se schylovat k nakopávaným balónům dopředu a úplně odstoupíme od naší hry, která nám svědčí. Určitě opět neproměníme plnou řadu stoprocentních šancí, jako tomu bylo v každém předchozím utkání. Pořád věřím tomu, že můžeme zvítězit. S tímto jdu do každého utkání, i když některým to může přijít dost naivní. Ale když půjdeme do zápasu s tím, že prohrajeme, tak to nemusíme na to hřiště ani nastupovat. PS: každý by si měl zamést před svým vlastním prahem, zamyslet se a uvědomit si, co pro to dělá a proč vlastně ten fotbal hraje. Důležité je nechat na hřišti všechno, přidat do toho trochu srdíčka a hlavně bojovnosti!

Předpokládané sestavy obou mužstev:

TJ Sokol Vilémov: L. Svítil - J. Knop, E. Vaškovič, P. Sperk - O. Trapp - R. Kaško, P. Spáčil, J. Kothánek, M. Kadlec - P. Jelínek, Jak. Kubíček

SK Strupčice: J. Jirásek - J. Jančička, J. Kunický, L. Vrba, M. Hlaváček, J. Vrba, R. Baksa, T. Hájek, J. Hromas, M. Nechnický, T. Zetka

aktualizováno: 13.07.2017 18:02:09