Založit webové stránky nebo eShop

TJ Sokol Vilémov

Představení soupeře - SK Černovice

17.11.2016

V posledním podzimním utkání I.B třídy přivítáme na domácí půdě lídra tabulky - SK Černovice. Černovice se usadili na prvním místě tabulky s 30.-ti body, když od 3. kola jsou neporažení a zvítězili 10x v řadě. Ve svých řadách má "zabijáckou" útočnou dvojici, Pomajsl-Holub, která už v této sezóně nastřílela celkem 31 branek. O 19 z nich se postaral Holub, 12 vsítil Pomajsl.

SK Černovice se v loňské sezóně I.B třídy umístili 8. místě tabulky. Černovice se v této sezóně stali králi remíz. Z celkových 24 utkání vyhráli Černovice 7 zápasů, 10x remizovali (4x výhra na penelty a 6x prohra na penalty) a 7 zápasů prohráli. Celkový počet bodů byl 35, skóre 76:63. V tabulce venkovních zápasů byli Černovice na 4. místě, když získali 19 bodů se skórem 28:26.

Nejlepším střelcem Černovic byl Libor Pomajsl. Ten nastřílel 16 branek za 22 zápasů. 9 branek za 12 zápasů vstřelil Václav Voutroubek. O jednu branku méně, tedy 8 branek, vstřelil Martin Hvozda.

Mezi základní kameny základní sestavy byli Jindřich Eleš (24 zápasů - 2099 minut), Libor Pomajsl (22 zápasů - 1783 minut), Martin Hvozda (21 zápasů - 1728 minut), Jan Hamalčík (18 zápasů - 1546 minut), Jan Vrbka (15 zápasů - 1271 minut) a Petr Pilo (16 zápasů - 1191 minut).

SK Černovice v prvním kole I.B třídy hráli na domácí půdě proti Klášterci. Vyrovnaná první půle byla do 23. minuty, kdy se hosté dostali do vedení. Tento gól byl také jediným v 1. poločase. Ve druhém poločase stříleli branky opět jen hosté, a tak v rozmezí od 76. do 83. minuty dali tři branky a vyhráli 0:4.

Ve druhém kole zajíždeli Černovice na půdu nováčka z Blažimi. Domácí se dostali v 15. minutě do vedení. Václav Holub ale dokázel ve 36. minutě srovnat na 1:1. O dvě minuty později ale opět vedli domácí. Před koncem poločasu ale opět Václav Holub srovnal skóre. Poločas skončil remízou 2:2. Do vedení se opět dostali domácí v 59. minutě. Černovičtí ale drželi s domácími stále krok, a v 74. minutě vyrovnal na 3:3 Martin Hvozda. Domácí ale za žádnou cenu nechtěli nechat hostům ani bod, a tak v 85. minutě vstřelili vedoucí a zároveň vítěznou branku na 4:3.

Ve třetím kole přivítali Černovice na domácí půdě Vejprty. Po dvou úvodních prohrách a ztrátách bodů již potřebovali bodovat. A ihned od začátku si za tím šli. Již ve 2. minutě se prosadila čerstá posila - Karel Rezek. V 10. minutě bylo ještě veseleji, když na 2:0 zvýšil domácí forward Libor Pomajsl. V 18. minutě bylo ještě lépe, když se prosadil druhý domácí útočník, Václav Holub. O čtyři minuty později se trefil na 4:0 ještě Milan Dufek, a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. Dokonce ve 36. minutě zvýšli na 5:0 z pokutového kopu druhým gólem v zápase Libor Pomajsl. Druhý poločas byl také bohatý na branky, ale padla i červená karta. Hosté snížili na 5:1 v 53. minutě. V 67. minutě ale Michal Naďal vrátil domácím vedení o pět branek - 6:1. V 68. minutě dostal domácí Petr Pilo červenou kartu za úmyslné udeření rukou soupeře do oblasti klíční kosti v přerušené hře. Byli to ale opět domácí, kdo dali branku. V 74. minutě dal třetí branku Libor Pomajsl a završil tak svůj hattrick. Poslední slovo měli ale hosté, když v 76. minutě snížili na konečných 7:2.

Ve čtvrtém kole zajížděli Černovice na půdu Nového Sedla. V tomto utkání byli Černovice favoritem, ikdyž Nové Sedlo mělo po 3 zápasech v tabulce 9 bodů. První poločas byl ale v režii domácích, kteří dokonce ve 34. minutě vstřelili vedoucí branku. Poločas skončil výsledkem 1:0. Do druhé půle nastoupili ale Černovičtí hráči jako vyměnění, a za 20 minut druhé půle byl stav 1:3. V 56. minutě zavelel k obratu Milan Dufek, který srovnal na 1:1. O tři minuty později dostal hosty do vedení Václav Holub. Na 1:3 zvyšoval Jan Vrbka. Domácí dokázali ještě v 76. minutě snížit na 2:3, ale snaha o vyrovnání a vysunutí se do útoku se domácím nevyplatila. V 83.,87. a 88. minutě se prosadili gólově ještě Černovice, jmenovitě se z gólu radoval Miroslav Moravec, Marcel Maljuk a Libor Pomajsl, a výsledek 2:6 zajistil Černovicím tři body.

V pátem kole přivítali Černovice na domácí půdě nováčka soutěže - SFK Meziboří. A utkání to bylo jednoznačné, na jednu branku. V rozmezí dvou minut, od 8.-9. minuty vedli domácí 2:0, když se prosadil Milan Dufek a Václav Holub. Domácí pokračovali ve střílení branek, a v 19. minutě se prosadil Libor Pomajsl. V 25. minutě zvyšoval na 4:0 Michal Naďal. O dalších šest minuty později se prosadil podruhé v utkání Václav Holub. Ve 41. minutě ho napodobil i kolega z útoku Libor Poajsl, který svým druhým gólem zvýšil na poločasových 6:0. Do druhé půle ale hosté naskočili s vervou, a v 52. a 54. minutě snížili na 6:2. To bylo ale od hostů vše, a tak v 73. minutě vstřelil branku Miroslav Král. V 81. minutě završil hattrick Václav Holub a stanovil tak konečné skóre na 8:2.

V šestém kole přivítali Černovice opět na domácí půdě mužstvo z Braňan. Po třech po sobě jdoucích výhrách chtěli pokračovat ve sbírání bodů. V 18. minutě se domácí dostali zásluhou jejich ostrostřelce Libora Pomajsla do vedení 1:0. Utkání bylo do konce poločasu vyrovnané, ale hosté se přeci jen také radovali z branky. Ve 42. minutě přišlo vyrovnání na 1:1. Do druhé půle naskočili lépe domácí, a v 53. minutě vrátil domácím vedení druhý domácí ostrostřelec - Václav Holub - 2:1. To bylo s góly v tomto utkání vše. Domácí si připsali další tři body za výhru 2:1.

V sedmém kole jeli Černovice na horkou půdu do Vroutku. Vyrovnaná první půle přinesla branky až v jejím závěru. To se v 39., resp. ve 40. minutě, trefil dvakrát Libor Pomajsl, a hosté šli do kabin spokojenější. Začátek druhé půle byl stejný, jako konec první. Ve 47. minutě zvýšil vedení Václav Holub a o pět minuty později zvyšoval na 0:4 Milan Dufek. V 71. minutě završil hattrick Libor Pomajsl a stav byl 0:5! Domácí zabrali až příliš pozdě, a v 73. a 86. minutě utkání pouze snížili na konečných 2:5.

V osmém kole přivítali Černovice na domácí půdě celek z Kryr. 5 vítězství v řadě už je slušná porce, a v domácím utkání před domácími diváky chtěli Černovičtí natáhnout šňůru vítězství na 6. Vyrovnaná první půle skončila bez branek. Ty začaly padat až ve druhé půlce. Ihned ve 46. minutě se tefil Václav Holub - 1:0. Hosté ale na nic nečekali a v 51. minutě bylo srovnáno - 1:1. Další půl hodina byla bez branek. A překvapivě se v 81. minutě dostali do vedení hosté - 1:2. To se ale nelíbilo domácímu kanonýrovi Václavu Holubovi, který v 83. minutě srovnal stav skóre a v 86. minutě dokonce vstřelil vítěznou branku na 3:2!

V devátém kole zajížděli Černovice na půdu do Tuchořic. V tomto utkání byli favoritem, když vyhráli 6 utkání v řadě. A začátek prvního poločasu tomu nasvědčoval. Již ve 3. minutě šli hosté do vedení zásluhou Karla Nádeníka, který přestoupil do Černovic z Kadaně. V 9. minutě se hostům dýchalo ještě lépe, když se trefil kanonýr Václav Holub - 0:2. To bylo do konce poločasu s brankami vše. Ve druhém poločase se v 71. minutě trefil Libor Pomajsl, ale domácí v zápětí o minutu později snížili z penalty na 1:3. Končený výsledek a další výhra 1:3 zajistila Černovicím další tři body.

V desátém kole přivítali na domácí půdě Černovice souseda z Chomutova. A bylo to utkání pro diváka. Vyrovnaná první půle skončila bez branek. Branky začali padat až v poločase druhém. A to v 51. minutě, kdy domácí poslal do vedení Václav Holub. V 69. minutě to bylo již 2:0, když se prosadil Milan Dufek. Ale hosté zabrali, a zásluhou Petra Minaříka bylo v 77. minutě sníženo, resp. v 83. minutě vyrovnáno - 2:2. Rozhodčí ale nastavil ve druhém poločase tři minuty. Když už utkání spělo k remíze a šlo by se do penalt, tak v 93. minutě rozhodl o vítězství 3:2 Josef Hovorka.

V jedenáctém kole zajížděli Černovice na půdu Strupčic. Vyrovnaná první půle přinesla pouze jednu branku. A tu vstřelil ve 26. minutě Marcel Maljuk, a hosté byli o poločase spokojenější. Nástup do druhé půle byl od hostů velký. Ve 49. minutě se posadil Václav Holub a o minutu později si domácí vstřelili vlastní branku na 0:3. V 60. minutě padli branky dvě - a to na každé straně jedna. Za hosty se prosadil opět Václav Holub a stav utkání byl již 1:4. V 76. minutě ale hosté přidali ještě jednu branku, postaral se o ní Roman Falc, a stanovil tak konečné skóre 1:5.

Ve dvanáctém kole se na Černovické půdě představilo Ervěnické "béčko". Domácí prohráli pouze úvodní dvě utkání soutěže, od 3.-tího kola jsou ale stoprocentní a vyhráli všech následujících 9 utkání. Toto domácí utkání mělo být jasné a série vítězství se měla prodloužit na 10! To se také stalo, a v poločase již bylo hotovo. Domácí byli gólový na začátku i konci první půle. Ve 3. a 8. minutě se prosadil domácí nejlepší střelec - Václav Holub. Tentýž hráč se prosadil i ve 42. minutě a završil tak další hattrick v sezóně. Ve 44. minutě se prosadil i druhý nejlepší Černovický střelec - Libor Pomajsl, a stanovil tak poločasové, i konečné skóre 4:0.

Zápas začíná v sobotu, 19.11.2016 od 13:30, na domácím hřišti!

Delegovaní rozhodčí na tento zápas jsou: R - Nedvěd VítAR1 - Zavadil JakubAR2 - Krutina Radek

"V posledním utkání podzimu přivítáme na domácí půdě opět a zase, vedoucí tým tabulky, SK Černovice. Černovice prohráli úvodní dvě kola soutěže, nejspíš tam proběhla nějaká změna, nový hráči, a od třetího kola jsou nikým neporaženi a vyhráli 10 zápasů v řadě. K nám si jedou, jako k předposlednímu týmu tabulky, pro jednoduché tři body. Ale jak víme, na domácí půdě hrajeme úplně jinak, než venku. A dokážeme porážet i vedoucí týmy (viz. Strupčice, Vroutek či Klášterec). Bohužel, v tomto utkání nebudeme kompletní a budeme mít starost se složením sestavy. Bohužel, musíme si s tím nějak poradit. A před domácími fanoušky chceme opět ukázat, že fotbal hrát umíme. Budeme se snažit získat nějaké body, nejlépe všechny, ale bude to velice těžké.", řekl k utkání Marek Kadlec, součást základní sestavy, který chyběl pouze v jediném utkání.

Předpokládané sestavy obou mužstev:

TJ Sokol Vilémov: Ježek M. - Knop J., Klíma P., Sperk P. - Spáčil P. - Kaško R., Kulich J., Roub A., Svítil L., Kadlec M. - Jelínek P.

SK Černovice: Manduch J. - Eleš J., Hovorka J., Král M., Dufek M., Maljuk M., Nádeník K., Sukovatý R., Falc R., Pomajsl L., Holub V.

aktualizováno: 19.11.2017 17:05:30