TJ Sokol Vilémov

Představení soupeře - FK Blažim

26.10.2016

V desátém kole I.B třídy - skupiny C zajíždíme na půdu celku FK Blažim. Blažim postoupila stejně jako my, z okresního přeboru. V tomto utkání musíme potvrdit domácí výhru nad prvním Kláštercem. Pokud se nám podaří vyhrát, dostaneme se právě o jedno místo v tabulce - a to právě před Blažim.

FK Blažim postoupila z Lounského okresního přeboru z 2. místa, jelikož první Dobroměřice "B" nejspíše postoupit nechtěli. FK Blažim tedy skončila na 2. místě tabulky s 55 body, za 18 výher, 1 remízu a 7 proher. Celkové skóre činilo 98:63. Na domácí půdě získala Blažim celkem 28 bodů se skórem 53:30.

Nejlepším střelcem Blažimi byl Pavel Suvák, který naskočil do 23 utkání a v nich nastřílel úctyhodných 36 branek. Z povzdálí na něj koukal Lukáš Čábelka, který odehrál 23 utkání a vstřelil 13 branek. Třikrát méně se prosadil Ladislav Kobylák, který taktéž naskočil do 23 utkání a zaznamenal 10 branek.

Mezi základní kameny základní sestavy byli Miloslav Zajíc (25 zápasů - 2272 minut), Vladimír Hegenbart (23 zápasů - 2044 minut), Pavel Suvák (23 zápasů - 1994 minut), Pavel Žďánský (19 zápasů - 1722 minut), David Hosnedl (24 zápasů - 1559 minut), Lukáš Čábelka (23 zápasů - 1555 minut), Ondřej Kobylák (22 zápasů - 1497 minut), Antonín Fišer (19 zápasů - 1457 minut) a Ladislav Kobylák (23 zápasů - 1371 minut).

FK Blažim v prvním kole I.B třídy hrála na půdě celku Nového Sedla. Už v prvním poločase inkasovali Blažimští dvě branky a poločas prohráli 2:0. V druhém poločase se hra zlepšila a jeden vstřelený gól Kamila Cinoltra na body nestačil. V prvním kole tak přišla porážka 2:1.

Ve druhém kole přivítala Blažim na domácí půdě Černovice. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se trefil Pavel SuvákLukášem Čábelkou, přišlo ve druhém poločase opět zlepšení. Lukáš Čábelka vstřelil třetí branku, na kterou ještě Černovičtí stihli zareagovat. V 85. minutě vystřelil Blažimi výhru střídající Václav Vasovčák, a Blažim tak brala první tři body za výhru 4:3 nad Černovicemi.

Ve třetím kole zajížděla Blažim půdu do nedalekých Braňan. Po vyrovnaném prvním poločase ale Blažim prohrávala 1:0, a spoléhala se opět na zlepšený druhý poločas. To se v tomto utkání nestalo, a Braňany ve druhém poločase přidali ještě 4 branky a celkový výsledek hovoří jasně - 5:0.

Ve čtvrtém kole na domácí půdě přivítala Blažim silný celek z Vroutku. Vedoucí branku vstřelil v 16. minutě utkání  Ladislav Kobylák, na tu ale zápětí ve 20. minutě rychle Vroutek zareagoval. Před koncem poločasu se trefil tzv. "brankou do šatny" Pavel Suvák, a Blažim šla do kabin s vedením 2:1. Blažimští borci ale ukázali, že mají silnější druhé poločasy, a a třemi brankami Vroutek dorazili. Postupně se trefil Lukáš ČábelkaDominik OnuščákJan Berka. Vítězství 5:2 jim přineslo z dalšího domácího utkání 3 body.

V pátem kole zajížděla Blažim na půdu Kryr. Očekávala se hladká výhra domácích Kryr. Ale Blažim dokázala Kryrské hráče dokonale zaskočit, a už ve 12. minutě vedla 1:0 po brance Vladimíra Hegenbarta. A co více, ve 26. minutě přidal druhou branku v utkání Pavel Suvák a nováček v soutěži vedl rázem 0:2. Tak skončil i první poločas. Kryrští sice na začátku druhé půle snížili, ale na to Blažimský Lukáš Čábelka dokázal v 58. minutě odpovědět. V 74. minutě přidal ještě jednu branku Jan Berka, Kryrští stačili už jen snížit a tak si Blažim odvezla důležité 3 body ze soupeřova hřiště po výhře 2:4.

V šestém kole přijeli na Blažimskou půdu Tuchořice. Blažim doma do tohoto utkání byla 100% a ze dvou utkání vytěžila 6 bodů. Toto chtěli zlomit Tuchořice a už v 6. minutě utkání se jim to dařilo. Do konce poločasu přidali Tuchořičtí ještě dvě branky a poločasové skóre tak bylo 0:3. Blažimský David Hosnedl ale začátkem druhé půle snížil z penalty na 1:3, ale víc se domácím nedařilo. Tuchořice vstřelili ještě tři branky a celkový výsledek tak skončil 1:6.

V sedmém kole jela Blažim na půdu Baníku Chomutov. Mělo to být jednoznačné utkání, jelikož ještě loni hrál Chomutov v I.A třídě a Blažim v Okresním přeboru. Uběhlo 50. minut a Chomutov už vedlo 3:0 (poločas 2:0). Blažimští ale opět ukázali, že na první poločas umí rychle zapomenout a přepnout na jiný mód do poločasu druhého. Během třinácti minut v čase od 69. do 82. minuty se prosadili postupně David HosnedlKamil Lenkvík Gustav Müller a rázem bylo utkání 3:3. Takto i zápas skončili, každý z týmů bral bod za remízu. Druhý bod získali domácí, když penaltová loterie skončila 5:3. Celkový výsledek byl tedy 4:3 po penaltách.

V osmém kole čekal na Blažim opět těžký soupeř, a to Strupčice. Opět byl k vidění zápas, kdy domácí loni hráli Okresní přebor a hosté I.A třídu. Strupčice také už potřebovali bodovat, když v poslední dvou utkání vyšli bodově na prázdno. A byli to právě Strupčice, které v první 25. minutách stříleli branky. Domácí se probudili až před koncem 1. poločasu, kdy se trefil Kamil Cinoltr. Poločasové skóre bylo tedy 1:3. Blažim ihned na začátku druhé půle zásluhou Ladislava Kobyláka utkání zdramatizovala a snížila na 2:3. Ale vyrovnávací branku se jim nepodařilo vstřelit, a tak Strupčice přidali ještě branky dvě. Konečný výsledek byl tedy 2:5.

V devátém kole zajížděla Blažim na půdu celku Ervěnic-Jirkova "B". Domácí posíleni o hráče z A-týmu na domácí půdě neprohrávají. První poločas byl bohatý na góly, když skončil 4:1 pro domácí. Za Blažim se trefil ve 22. minutě Vladimír Hegenbart. Začátkem druhé půle sice Dominik Onuščák snížil na rozdíl dvou branek, ale více již hosté neukázali. Domácí vstřelili ještě dvě branky, a celkový výsledek zápasu byl 6:2.

Zápas začíná v sobotu, 29.10.2016 od 11:00, na hřišti v Blažimi!

Delegovaní rozhodčí na tento zápas jsou: R - Prágl MartinAR1 - Ludvík TomášAR2 - Vlašič Miroslav

Předpokládané sestavy obou mužstev:

SFK Meziboří: Zajíc M. - Svoboda T., Müller G., Hosnedl D., Nájemník H., Kobylák L., Hegenbart V., Berka J., Suvák P., Čábelka L., Onuščák D.

TJ Sokol Vilémov: Svítil L. - Knop J., Vaškovič E., Spáčil P. - Trapp O. - Kaško R., Kulich J., Kadlec M., Molnár J., Kubíček Jak. - Jelínek P.

aktualizováno: 25.03.2017 20:41:26