Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TJ Sokol Vilémov

30.06.2017 - A-tým 2016-2017

30.06.2017

Po roce v I.B třídě zpět do Okresního přeboru

A-tým vydržel v I.B třídě pouhý jeden rok, a tak ho budeme vídat v nové sezóně opět v Chomutovském Okresním přeboru - západ. Po postupu z okresu do vyšší soutěže byla euforie a očekávání lepšího fotbalu. Každý se těšil, protože mezi okresem a krajskou I.B třídou je propastný rozdíl. Ale nestačilo pouze chodit na zápasy, jak to dopadlo, ale v téhle soutěži už tomu musí každý něco dát, trénovat. Bohužel, to se nestalo, tréninky odpadly úplně.

Letní příprava a podzimní část
Počáteční tréninky a letní příprava vypadala slibně. A-tým začal přípravu na novou sezónu 12.07.2016 a trénoval 3x týdně. Zpočátku byl trénink zaměřen na fyzickou kondici, dále pak na sílu a techniku. Podařilo se dokončit přestupy Libora Svítila, Jakuba Kubíčka, Johana Kothánka, Romana Kaška či Jiřího Molnára, nejlepšího střelce Vilémova ve vítězném ročníku v okresním přeboru. Do přípravy také šel Adam Roub, předtím hostující v dorostu v Kadani. Z hostování se také vrátil Patrik Jelínek.
V letní přípravě jsme také odehráli 3 přátelská utkání s týmy ze stejné soutěže, či dokonce vyšších tříd.

Sobota     30.07.2016     17:00     TJ Nové Sedlo - TJ Sokol Vilémov                    4:7 (Molnár (Kolda), Jelínek (Kothánek), Jelínek (Kubíček), Jelínek (Kolda), Kubíček (Kulich), Kothánek (Svítil), Roub (Molnár))
Sobota     13.08.2016     17:00     TJ Sokol Údlice "A" - TJ Sokol Vilémov            2:2 (Kaško R. (Svítil L.), Roub A. (Svítil L.))
Neděle 
    21.08.2016     14:00     TJ Spartak Perštejn - TJ Sokol Vilémov              8:1 (Jelínek z pen.)

Na soupisce před startem soutěže bylo celkem cca 21 lidí. Vlivem zranění, práce, či dalších okolností dohrávalo podzimní část soutěže cca 12-13 lidí. Ihned na začátku soutěže se zranil brankář Michal Procházka, který měl přetržené zkřížené vazy v koleni. Takřka celou podzimní část (kromě 21 utkání) odchytal Libor Svítil. Koleno zlobilo také Trappa, který ze začátku soutěže toho moc neodehrál. František Sperk zkusil pár tréninků v přípravě, ale bolavá záda ho na hřiště už nepustila. Zranil se také Johan Kothánek, který si zlomil ruku a na podzim odehrál pouze 7 zápasů. Patrik Masař se objevil na jednom zápase, od té doby o něm nikdo nic nevěděl. 

V podzimní části jsme nedokázali ani jednou zvítězit na hřišti soupeře, za to na domácí půdě jsme vybojovali 11 bodů. Bodů mohlo být daleko více, ale nemohoucnost střílet branky nás stála vítězství. Když už jsme dali 6 branek, dostali jsme 7 (viz. utkání v Blažimi). V Braňanech jsme vedli před koncem 2:3 a nakonec stejně prohráli 4:3. A tak dál a tak dále....

Zimní příprava a jarní část
Zimní příprava začala brzy, a to 10.01.2017. Lidí ale na trénincích dvakrát méně, než v letní přípravě. Cílem bylo zachránit soutěž, přivést nějaké posily do týmu, a předvádět pěkný fotbal. Cílem bylo také přivést 4-5 hráčů, kteří by mohli naskočit ihned do zápasů. Povedli se jen 2 hráči, přestoupil k nám z Mašťova Jiří Mach a z Radonic staronová tvář Jan Vejražka. Odchodama jsme oslabeni nebyli, jen nedisclinovaností a zraněními. Patrik Jelínek nemohl odehrát 5 utkání za červenou kartu, Jiřího Molnára vyřadila bolavá kolena. Martin Fefrčík se odstěhoval do Prahy a na fotbaly tak již nechodil, občas pouze v roli diváka. 
V zimní přípravě jsme odehráli také 4 přátelská utkání. Dvě se soupeřem z okresního přeboru a dvě se soupeřem z vyšší třídy.

TJ Sokol Vilémov - TJ Krásný Dvůr     3:2 (Kadlec (Roub), Kolda (Roub), Vinopal (Roub))
TJ Sokol Vilémov - TJ Sokol Březno 
    2:5 ( Kubíček (Kadlec), Mach (Kolda))
TJ Sokol Vilémov - TJ Tatran Podbořany 
    2:6 (Mach, Prak (Kaško))
TJ Sokol Vilémov - TJ Sparta Radonice 
    7:0 (Mach (Roub), Kulich (Roub), Vaškovič (Kulich), Suchý, Suchý (Jelínek), Jelínek (Spáčil), Kulich (Jelínek))

Marodka v zimní přípravě a před startem soutěže byla početná: Jan Knop po operaci zad, Libor Svítil po operaci kolene, Johan Kothánek po zlomenině ruky, Marek Kadlec po zhmoždění pravé nohy, Jiří Molnár problém s koleny, a k tomu stopka pro Patrika Jelínka. 

Do branky se musel postavit Martin Ježek. Po třech utkáních sehnalo vedení nového gólmana, stal se jím 53. letý Rudolf Šrámek. Do jarní části chodilo na zápasy 12-13 lidí, což je na tuto soutěž málo. První poločasy nebyly z pohledu A-týmu špatné, ale v těch druhých docházely síly, dělaly se chyby a dostávaly branky. Sami jsme opět plno šancí neproměnili. Po prvním zápase přestal chodit i Jakub Kubíček, kterého nebavilo prohrávat. V půlce jarní části nás čekali dva důležité domácí zápasy proti Ervěnicím a Meziboří. Oba zápasy jsme nezvládli a prohráli, navíc v utkání s Mezibořím si poranil levé koleno Marek Kadlec a do konce sezóny již nenastoupil a podrobil se artroskopické operaci. Nezvládli jsme ani utkání ve Vejprtech, kde jsme prohráli 1:0. Zato poslední vystoupení v I.B třídě na půdě Černovic se A-týmu povedlo, a dokázalo přivézt 3 body za výhru 3:4. A to výsledek mohl být mnohem vyšší, kdyby duo Kulich-Kolda proměnili své stoprocentní šance.

 

V této sezóně se mnoho hráčů ujistilo, že v této soutěži to bez trénování nelze. První poločas se uběhat dá, ale ve druhém dojdou síly a soupeřovi ne, a je po vyhraném zápas.

 

Uvidíme, s jakou soupiskou vstoupí A-tým do letošního Okresního přeboru. Ale změny nějaké budou, již víme o nějakých odchodech, a další se dolaďují. S odchody se bude vedení snažit vyrovnat tím, že se pokusí přivést nějaké posily - pár vytipovaných lidí již má.

Týmy přihlášené do Okresního přeboru - západ na sezónu 2017/2018

TOPlist

aktualizováno: 22.05.2018 01:53:05