10. KOLO I.B třídy - skupina C

FK Blažim - TJ Sokol Vilémov

7:6 (4:4)

vs.

V desátém kole I.B třídy jsme zajížděli na půdu týmu FK Blažim. Namlsaní výhrou z minulého týdne proti lídrovi tabulky z Klášterce jsme si jeli pro první tři body ze hřiště soupeře. Na utkání jsme jeli pouze ve 12.-ti lidech. Do sestavy se vrátil Kadlec, Kaško a Jelínek, kteří minulý týden nebyli. Před utkáním jsme si řekli, že na soupeře musíme od prvních minut ihned vlétnout a proměnit!! všechny šance, které budeme mít. To se nám dařilo skvěle, hned v 6. minutě zatáhl balón Molnár, který našel ve vápně Jelínka a ten dokázal prostřelit gólmana domácích poprvé - 0:1. Dále hned v 6. minutě vyslal Kadlec do úniku Kubíčka, který na hranici velkého vápna zasekl míč a přihrával zpátky na volného Kulicha. Ten se s míčem dlouho nemazlil a krásnou střelou ze střední vzdálenosti navýšil naše vedení na 0:2. Soupeř byl v šoku, nevěděl co dřív. A dělal chyby - na půlce obral Molnár posledního hráče domácích a společně s Jelínkem běželi sami dva na domácího brankáře. Tuto situaci ale velmi špatně Molnár vyhodnotil. Když už oba stáli sami na velkém vápně proti gólmanovi, nevím co se přesně stalo, ale balón si Molnár ukopl a ten se šoural pomalu k brance - naneštěstí pro nás mimo ní. A tak přišel trest - staré známé "NEDÁŠ-DOSTANEŠ" opět zafungovalo a po ruce Molnára ve vápně kopali domácí v 18.-té minutě penaltu. Penaltu brankář Svítil skvěle chytil, ale bohužel odražený balón se dostal zpět k exekutorovi penalty a ten z blízka ležícího brankáře Svítila propálil - 1:2. A co hůř, o tři minuty později už bylo srovnáno. Nikým nehlídaný domácí hráč na našem vápně dostal balón a prostřelil všechny ve vápně i s gólmanem - 2:2. Ve 26. minutě kopali domácí první rohový kop - 3:2. O dvě minuty bylo ještě hůře, když domácí hodili balón do našeho vápna, míč proskákal mezi třemi bránícími hráči a domácí hráč nekoukal po hráčích, ale na balón, a napálil ho do sítě - 4:2. Domácí během deseti minut zcela zvrátili průběh utkání, když my jseme po první inkasované brance přestali hrát!!! Poté přišla desetiminutovka, kdy se takřka nedělo nic zvláštního. Před koncem poločasu jsme ale zapli na vyšší obrátky, Molnár se posunul ze zálohy do útoku k Jelínkovi, a ve 41. minutě nahrával opět před bránu Jelínkovi a ten prostřelil gólmana domácích podruhé - 4:3. Před závěrečným poločasovým hvizdem se prosadil opět Jelínek a zkompletoval tak hattrick. Molnár vystihl přihrávku domácích a pelášil na domácího brankáře, tam předložil balón právě Jelínkovi a ten srovnal na 4:4. O poločasové přestávce se v kabině strhla doslova bouře. Co se událo v kabině, také v kabině zůstane. Řekli jsme si, že zápas začíná od nuly a musíme začít hrát tak, jako na začátku a konci první půle. V prvních pěti minutách druhého poločasu jsme měli dvě šance!!!!, které jsme neproměnili a tak se z protiútoku trefil soupeř - 5:4. V tu chvíli zase, jakoby jsme přestali hrát, a soupeř si začal dělat co chtěl. Podržel balón, dobře kombinoval, k ničemu nás nepustil. A tak v 63. a 70. minutě opět uděřil soupeř, a skóre už bylo 7:4. Do zápasu jsme se dostali zase až ke konci zápasu. V 82. minutě opět zafungovala spolupráce mezi Molnárem a Jelínkem, když druhý jmenovaný vstřelil svojí čtvrtou branku v zápase - 7:5. O čtyři minuty opět nahrával ze strany Molnár Jelínkovi, ten netrefil balón jak chtěl, a střela šla mimo branku. Na zadní tyči stál naštěstí ještě Kadlec a ten už měl snadnou práci - 7:6. Z posledních pěti minut v utkání se odehráli cca tak 2 minuty čisté hry, když domácí zdržovali hru jak mohli, aby udrželi výsledek. Rozhodčí to tak nechal být, domácí hráče nepobízel k urychlení a nenastavil ani minutu! Tudíž utkání skončilo divokým výsledkem 7:6. Když už začneme proměňovat šance a dáme 6 branek, tak stejně nevyhrajeme. Dostaneme jich 7!!!
Nebudeme si hrát na nějaké KDYBY tohle, KDYBY támhleto. Proměnit šanci na 3:0 v prvním poločase, či proměnit obě šance na začátku druhého poločasu, mohlo utkání dopadnout jinat. Mohla to být remíza, mohli jsme vyhrát, mohli jsme prohrát i více. Zachytal opět skvěle brankář Svítil, za žádný gól nemohl, na minimálně dva si sáhnul. Dělal co mohl, ale bohužel.
Tabulkou jsme se posunuli, ale bohužel né výše - ale níže!! Před nás se dostali Vejprty, které doma vyhráli (kontumačně) nad Ervěnicemi "B".
Právě s Vejprty hrejeme již tutot sobotu, 5.11.2016 od 14:00, na domácí půdě.

Sestava:

Svítil L.
Knop J., Vaškovič E. (C), Spáčil P.
Trapp O.
Kaško R., Molnár J., Kulich J., Kadlec M., Kubíček Jak. (76. Roub A.)

Jelínek P.

Góly (asistence): 6. Jelínek (Molnár), 8. Kulich (Kubíček), 41. Jelínek (Molnár), 45. Jelínek (Molnár), 82. Jelínek (Molnár), 85. Kadlec (Jelínek)
ŽK: 44. Jelínek

aktualizováno: 23.04.2017 16:03:54