19. KOLO I.B třídy - skupina C

SK Strupčice - TJ Sokol Vilémov

3:1 (3:0)

vs.

V devatenáctém kole I.B třídy jsme zajížděli na půdu 8. Strupčic. Podzimní utkání skončilo naší výhrou 5:2, a tak nám domácí chtěli porážku oplatit a získat 3 body. A podařilo se jim to, když si v poločase udělali náskok, o který již nepřišili. Prospaná a vlažná první půle nás stála body. Domácí v prvním poločase byli aktivnější, dobře kombinovali ve vlastních zadních řadách a dlouhými nakopávanými balóny hledali své hráče vpředu. První branka přišla již v 19. minutě, když nepovedená slabá střela Hájka doputovala přesně k tyči gólmana Šrámka - 1:0. O pět minut bylo ještě hůře, když si slabší chvilku vybral gólman Šrámek. Zpoza pokutového území vystřelil technickou střelu kapitán domácích Jan Vrba, ale střela šla pouze doprostřed branky, kde gólman nestál na čáre, ale byl vysunutý a střela ho přeletěla a skončila v síti - 2:0. V první půli se nám nedařilo vůbec nic, vázla kombinace, ani dlouhé balóny na Koldu nebyly přesné. Do poločasové přestávky jsme alespoň nechtěli už inkasovat, ale bohužel po chybě v obraně jsme dostali třetí branku. Nákop ze středu hřiště obránce po nevyzpytatelném odskoku balónu balón podběhl a Jan Vrba byl sám na vápně. Toho ještě dostihl Petr Sperk a zabojoval o balón, ale bohužel pak odcouval od Vrby a ten propálil bezmocného gólmana Šrámka - 3:0. To bylo v 1. poločase všechno. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že již nemáme co ztratit, jen získat. Cca prvních pět minut druhé půle to bylo od domácích zkušené, kdy nám nepůjčili ani na chvíli balón, kombinovali po celé šíři hřišti, ale dopředu nic nevymysleli. Poté jsme se dostali do hry i my, a řekl bych, že druhý poločas jsme byli lepším týmem, jen chyběly branky. K rychlému Koldovi se do útoku postavil také rychlý Knop, který vystřídal Macha. A v 64. minutě jsme snížili zásluhou Koldy, kterého za obranu vyslal přesnou přihrávkou Kaško - 3:1. Do konce utkání zbývalo dost času, abychom s výsledkem něco udělali. Ale žádný další střelec se v našem týmu nenašel. V obraně jsme hráli dost na riziko, když jednou zastavoval přečíslení domácích Spáčil, podruhé Kaško. Třetí šanci vychytal gólman Šrámek, když domácí předvedli pěknou kombinaci na vápně. Další utkání bez bodů, které nutně potřebuejme, ale nesbíráme. Následující dvě utkání nás čekají na domácí půdě s Ervěnicemi, a poté s Mezibořím. Pokud z těch dvou utkání nevybojujeme 6 bodů, situace už bude velmi vážná krs záchranu soutěže.