1. KOLO I.B třídy - skupina C

FK Braňany Mlékárna - TJ Sokol Vilémov

4:3 (2:1)

vs.

V prvním kole I.B třídy jsme zajížděli na půdu Braňan, které v loňské sezóné skončili na 9. místě. Určitě jsme nečekali, že nás bude čekat jednoduché utkání. A to se v horkém letním počasí potvrdilo. Zaspali jsme prvních dvacet minut v úvodu utkání a prohrávali 2:0. Nechali jsme domácí hrát a to se nám nevyplatilo. Po druhém gólu domácích jsme se konečně dostali do hry a začali přicházet i šance. Tu první Molnár ještě neproměnil, ale ve druhé už se nemýlil. Ve 27. minutě ho vyslal Jelínek mezírkou mezi obránci a Jirka tváří v tvář brankářovi proměnil. Do konce poločasu jsme domácí k ničemu nepustili, krom jedné střely zpoza vápna nepustili, a sami neproměnili slibné šance. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně, jako ke konci prvního poločasu a vyplatilo se. Brankář Svítil vykopl balón až na Molnára, ten si poradil s obráncem a pádil na domácího brankáře. Poslední obránce ho stihl doběhnout, ale za cenu faulu v pokutovém území - penalta. K té se postavil Jelínek, a srovnal skóre - 2:2. Domácí nic takového nečekali a odhodlali se ke hře na tři obránce. Předstoper se vytaoval často do středu zálohy, kde nás přečíslovali. Ale udeřili jsme opět my! Kulich vyslal mezi obránce Jelínka, a ten tváří v tvář domácímu gólmanovi proměnil - krásný lob dopadl přímo do branky - 2:3. To už domácí vrhli vše do útoku a snažili se vyrovnat. My odolávali domácím útokům a často chodili do brejků. Proměnit alespoň jeden, určitě bychom si odvezli své první body. Bohužel se nestalo a v 80. minutě se dostal domácí nejlepší hráč k dorážce a srovnal na 3:3. My už jsme pouze bránili, ale v horkém počasí brzy docházely síly. V 90. minutě jsme udělali taktický faul na půlce, a z tohoto přímého volného kopu inkasovali rozhodující branku - centr do vápna a domácí hráč hlavou k tyči nedal Svítilovi šanci. Tím se rozpadla i naše šance na body. Doplatili jsme na nováčkovskou daň v soutěži. Bohužel, snad v příštím domácím utkání urveme první body!!!

Sestava:

Svítil L.
Spáčil P., Vaškovič E. (C), Knop J.
Kothánek J. (89. Klíma)
Kaško R. (65. Kubíček Jak.), Roub A., Kulich J. (63. Fefrčík M. ml.), Kadlec M.,
Jelínek P., Molnár J.

Góly (asistence): 27. Molnár (Jelínek), 48. Jelínek z pen., 60. Jelínek (Kulich)

aktualizováno: 23.04.2017 16:03:54