14. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Sokol Vilémov - FK Braňany Mlékárna

2:4 (1:3)

vs.

V prvním jarním kole I.B třídy jsme přivítali na domácí půdě celek Braňan, který byl po podzimní části na 9. místě. V podzimním utkání v Braňanech jsme po dvaceti minutách prohrávali 2:0, než jsme se rozkoukali. Nakonec jsme prohráli gólem z 90.-té minuty 4:3.
V domácím utkání jsme se takovému začátku chtěli vyvarovat. Přeci jen před domácími diváky hrajeme úplně jiný fotbal. A EJHLE! Nyní jsme po 20.-ti minutách hry prohrávali už 0:3! Z toho dvě branky opět po standartní situaci. První branku jsme dostali již v 7. minutě, když hostující hráč hlavičkoval ve vápně, prodloužil balón za sebe a tam zkraje vápna střílel osamocený hráč. O 10 minut později prošel obránce 50 metrů s míčem a z velkého vápna vystřelil - 0:2. A v 19.-té minutě opět rohový kop, nikým nehlídaný hráč hlavičkoval do branky - 0:3. Poté jsme začali bojovat a snažit se kombinovat, ale soupeř napadal vysoko, a tak jsme nakopávali balóny na osamoceného Koldu na hrotu útoku. Na jeden takový pas od Spáčila si za obranu naběhl Roub, kterého ve vápně sestřelil gólman - penalta. K té se postavil Kulich, a se štěstím snížil na 1:3. Do konce poločasu jsme měli nějaké náznaky šancí na snížení, ale bohužel zůstaly nevyužity. Začátek druhé půle byl obdobou té první. Soupeř si oddychl o poločasové přestávce a opět napadal a hrál svou hru. V 51. minutě se dostal do úniku Kolda, kterého fauloval hostující stoper a ten šel okusit teplou vodu ve sprše. 40.-ti minutová přesilovka nám začala snížení v 55. minutě Kulicha, kterého vyslal Fefrčík - 2:3. Ale to, že hosté hráli o jednoho méně, vůbec tak nevypadalo. Soupeř se dostal v 65.-té minutě opět do dvoubrankového vedení, když střela za hranicí velkého vápna skončila v naší síti. Stále nám ještě zbávalo spoustu času na to, abychom s výsledkem něco udělali. Ale bohužel se nic takového nestalo, nedokázali jsme vymyslet nic, vůbec nic.
A tak cesta za záchranou této soutěže dostala ihned na začátku velkou trhlinu, jelikož jsme si řekli, že klíčem k tomu budou hlavně body z domácích zápasů. Všichni by se měli zamyslet nad tím, že samo to nepůjde, že tomu každý hráč musí něco obětovat. Na to, že se začalo s přípravou začátkem ledna, to nebylo nikde znát - aby také jo, když docházka na tréninky je nulová!
V dalším utkání hrajeme na půdě Vroutku, v sobotu - 01.04.2017 od 13:00.