5. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Baník Březenecká Chomutov - TJ Sokol Vilémov

5:2 (1:2)

vs.

V pátém kole I.B třídy jsme zajížděli na půdu Baníku Březenecká Chomutov, který ještě loni hrál I.A třídu. Před tímto utkání měl Baník pouze o bod více v tabulce, než my - ale také o jeden zápas méně, kdy mu byl odložen kvůli počasí zápas v Jirkově-Ervěnicích. Ještě, než jsme odjížděli na utkání, museli jsme řešit počet hráčů. Nejprve nás bylo dost, den předtím někdo nemohl, a před odjezdem volali, že můžou. Nakonec jsme na utkání odcestovali se 13.-ti muži.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně, čímž jsme i soupeře zaskočili. A hned v prvních deseti minutách jsme zahodili tři šance. V prvních pěti minutách se dostal až do vápna Kolda, ale nepovedenou střelou daleko mimo bránu brankáře neohrozil. O chvíli poté se do té samé situace dostal Roub, ale jeho slabou střelu brankář chytil do rukou. Ale opět a zase, neproměníme my, promění soupeř. V šesté minutě šli domácí do protiútoku a brankář Svítil byl bez šance - 1:0. V desáté minutě se opět ke střele dostal opět Kolda, ale také neuspěl. Domácí se poté dostávali do obrovských šancí, ale naštěstí tři z nich nedokázali proměnit. A tak ve 39. minutě kopal Kadlec volný přímý kop, který se mu nepovedl, ale kapitán Vaškovič překvapil všechny a balón doběhl a z brankové čáry hlavou přihrál na penaltu, kde z první balón napálil Kolda přímo do branky - 1:1. Těsne před koncem prvního poločasu si narazil Molnár s Kadlecem před pokutovým územím domácích, Molnár ještě vracel Kadlecovi do běhu do vápna, ale těsně před ním mu balón ukopl domácí obránce přesně za záda domácího gólmana - 1:2. Do kabin jsme šli šťastnější my, když jsme měli jednogólový náskok. Nástup do druhého poločasu se nám nepovedl a celkově jsme druhý poločas propadli. A ihned v 50.-té minutě bylo vyrovnáno - 2:2. V 57. minutě přišel obrat od domácích a gól na 3:2. Snažili jsme se o útok a udělat něco s výsledkem, ale branku už se nám nepovedlo vstřelit. Nedařilo se nám vůbec nic, přihrávky, střely, ... Na konci zápasu jsme jěště dvakrát inkasovali, když šli domácí v přečíslení.

Slovem trenéra Pavla Klímy po zápase: "Hrajete si na fotbalisty, nadáváte jeden na druhého, j****e se za blbosti, ale sami na svůj výkon nekoukáte. Nevadí mi, že prohráváme, ale to, jak se chováte a jaký fotbal hrajete!"

Bohužel ani v pátém kole I.B třídy jsme nevyhráli, a tak zůstaváme na 12. místě tabulky se 2 body. Za námi jsou s jedním bodem Ervěnice-Jirkov "B" a úplně bez bodu SFK Meziboři.

V příštím utkání přivítáme na domácí půdě první celek tabulky, SK Strupčice. V sobotu 01.10.2016 od 16:30.