13. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Sokol Vilémov - SK Černovice

2:3 (2:1)

vs.

Ve třináctém kole I.B třídy přijeli na naší půdu vedoucí SK Černovice. SK Černovice první dvě kola I.B třídy prohráli, od třetího kola již jsou ale stoprocentní a neztraili jediný bod. Na naší půdu si přijeli pro výhru, podle jejich fanoušků, kteří před utkáním hlásali: "Pro snadnou výhru", "Tady vyhrajeme 0:14", atd.... My jsme před utkáním měli starosti se sestavou, jelikož chybělo dost hráčů základní sestavy. Úplně se nám rozpadla stoperská dvojice, když chyběl kapitán Ernest Vaškovič i jeho kolega ze středu obranu, Ota Trapp. Do branky se místo Libora Svítila postavil Martin Ježek, jelikož Svítil musel nastoupit na pozici stopera. V záloze či útoku chyběl Jakub Kubíček s Jiřím Molnárem. Celý den pršelo a hrací ploše tento déšt moc nepomohl. Trávník byl podmáčený, hráči byli na hřišti jako na "ledu". Ale bylo to stejné pro obě mužstva. Do utkání jsme nastupovali opět s pěti členou zálohou, kdy se o defenzivní úkoly staral Marek Kadlec, o podporu útoku se pak střídal Jakub Kulich s Miroslavem Koldou. Na hrotu operoval Patrik Jelínek, který to měl na tomto terénu a proti obraně soupeře těžké. Utkání začalo opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. A šance byly k vidění na obou stranách. Jako první šli do vedení hosté, když v 11.minutě střela hostujícího nejlepšího střelce skočila před brankářem Ježkem, ten jí sice chytil, ale bohužel se odrazila před něj a druhý nejlepší střelec hostů dorazil balón do prázdné branky - 0:1. Poté jsme měli šance na vyrovnání, či hostující mohli také navýšit své vedení. Nikdo se ale do branky netrefil a tak skóre 0:1 vydrželo až do 25. minuty. To vyslal z pozice stopera balón za soupeřovu obranu Svítil, k balónu se jako první dostal Kolda a svým důrazem dostal balón do branky - 1:1. Hosté byli jako paření, nevěřícně koukali co se to děje. A o sedm minut později jim bylo ještě hůře. Hosté neproměnili šanci a my jsme se dostali do protiútoku. Balón potáhl z vlastní poloviny Jelínek, který ve vápně předložil balón Kaškovi, a ten tváří v tvář gólmanovi proměnil - 2:1. Do konce poločasu již žádné branky nepadli, ale šance byli na obou stranách. Hosté mohli srovnat, my jsme mohli navýšit vedení. O poločase jsme si řekli, že nesmíme polevil, bojovat až do konce a přidat nějakou branku. Na mokrém terénu to ale nebyl festival krásných přihrávek a kombinací, ale tuhý boj o každý balón, kdy při každém takovém střetu nechybělo mnoho k nezaviněnému zranění. Hosté dokázali srovnat v 54. minutě, kdy po chybně odmávaném faulu AR1 z kraje velkého vápna, centroval hostující hráč, balón byl tečovaný a jeden ze dvou stojících hostujících hráčů v ofsajdu doklepl balón do sítě - 2:2. Na chlup totožná situace se opakovala v 58. minutě. Opět chybně odmávaný faul AR1, volný přímý kop ze stejné pozice. To ale nevydržela jak naše lavička, která s rozhodčímu diskutovala, tak Patrik Jelínek, který AR1 řekl: "To si snad děláš srandu, vždyť ot bylo úplně jasný.", hlavní rozhodčí udělil Jelínkovi druhou ŽK = zároveň ČK! Tímto momentem se pro nás zisk bodů stal o to těžším. V 10.-ti lidech jsme bojovali, co se dalo, ale bohužel. V 70. minutě přihrával hostující hráč před prázdnou branku spoluhráči a ten neměl problém vsítit vedoucí a zároveň rozhodující branku - 2:3. My už jsme se skórem nedokázali nic udělat, jelikož jsme neměli klasického útočníka, a hráli takřka bez něj. Na hrot se sice vysunul Jakub Kulich, ale cítil se tam ještě opuštěněji, než Patrik Jelínek. Když se dral do šance a mohl jít sám na gólmana, byl zastaven pouze za cenu faulu. To bylo z utkání vše. Bohužel jsme nedokázali navázat na předchozí utkání, kdy jsme s prvním týmem tabulky dokázali bodovat. Ale i tak jsme ukázali, že všechny zápasy, které budeme hrát na jaře na domácí půdě, nebudou pro žádného soupeře snadné.

V tabulce přezimujeme na 13. místě, když ztrázíme jeden bod na 12. Vejprty.