9. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Sokol Vilémov - FK Klášterec nad Ohří

4:0 (3:0)

vs.

V devátém kole I.B třídy jsme nastoupili v domácím utkání proti lídrovi tabulky z Klášterce nad Ohří. Do utkání jsme nenastupovali v nejlepším rozpoložení, jelikož minulá dvě odehraná utkání na hřištích soupeřů se nám výsledkově nevydařila. Z těchto dvou utkání jsme chtěli mít 6 bodů, ale neměli jsme ani jeden. A tak jsme museli zabojovat na domácí půdě, před domácími fanoušky, a se silným mužstvem z Klášterce, který ještě loni hrál v I.A třídě. Do zápasu jsme vstupovali bez čtyř hráčů ze základní sestavy - Kaška, Kadlece, Kothánka a Jelínka. Naopak se na zápas a rovnou do základní sestavy podíval Kolda, který vstřelil dvě branky, Vinopal, který do utkání zasahuje většinou jako střídající hráč, a také vstřelil branku. Po dlouhé době se na nás přišel podívat i M. Fefrčík mladší, který se rovněž do utkání zapojil a přispěl k důležité výhře svými zkušenostmi ve střední záloze. V prvním poločase jsme soupeři vstřelili tři branky, které byly rozhodující. Na začátku utkání se trefil Kolda, poté přišla 10 minut před koncem skvělá dvouminutovka, když se trefil Vinopal a po něm opět Kolda. Poločasové vedení 3:0 se ve druhém poločase rozrostlo ještě o jednu branku, když se trefil na začátku druhé půle náš nejlepší střelec Molnár, a celkové skóre zápasu tak činí 4:0.

Dále si přečtěte report Jakuba Kulicha, důležitého hráče naší sestavy, který odehrál celé utkání.
V sobotu 22. října jsme nastoupili do utkání společně s týmem z Klášterce. Klášterec se hřeje na opačné straně tabulky, než náš tým. I přes tuto skutečnost jsme do utkání nastoupili plní elánu a s chutí hrát fotbal. Při nástupu nás nerozohodila změna strany, náš kapitán špatně trénoval oblíbenou hru z Japonska, která se hraje snad po celém světe, prohrál. Ukázalo se, že změna stran nám velice pomohla a kapitán byl náhle za hrdinu. Na soupeře jsme nastoupili tempem, které nečekal. Zvolili jsme hru, která nám zřejmě vyhovuje. Čtyři obránci, pět záložníků a jeden útočník, který byl doplňován ze zadních řad našimi vynikajícimi záložníky (J+K). Náš tlak na soupeře nám vycházel už od začátku hvizdu a po pár minutách nám přinesl první gól. Krásnou střelu pravou nohou vyslal útnočník Miroslav Kolda. Zde se ukázalo, že i my kluci z vesnice umíme kopat jinou nohou než tou, na kterou jsme zvyklí. Miroslav Kolda je totiž levák. 1:0, diváci jásají a tým je v euforii ze vstřeleného gólu. Poté přišlo pár neúspěšnýcch pokusů prostřelit gólmana soupeře, ale i ten nakonec povolil a dovolil našemu týmu vstřelit druhý gól. K našemu překvapení se trefil benjamínek týmu, který se ke všemu trefil hlavou. 2:0, diváci opět jásají, hráči slaví a tým Klášterec začíná být opravdu překvapený, že tým ze dna tabulky hraje lépe. Nervozita se projevila velice rychle a náš útočník vstřelil gól, který znamenal vedení 3:0 a hráči šli do kabin za celkem už rozhodnutého stavu. V kabině panovala veselá nálada, která nám vydržela až do konce zápasu. V druhé půli jsme mohli přidat další góly, ale nač ukazovat veškeré své kvality, když si můžeme dovolit neudělovat soupeřům na domácím hřiští výprask, to by k nám potom nikdo nechtěl jezdit a kontumačně vyhrávat, to není to pravé. Přeci jen jsme ale jeden přidali a bylo rozhodnuto. V kabině jsme si zakřičeli, vykoupali se a šli spokojeně domů. Velké díky patří našemu hráči, který nám střeží branku. Udržel si čisté konto, vychytal soupeře, debatoval s rozhodčím, jak s hlavním, tak i s postraním. Patří mu velký dík, chytal opravdu bravurně a už před začátkem zápasu věděl, že si dnes odneseme tři body. V tom ho podpořil náš střední útočný záložník. Společně s ním a Floor Jansen se postarali o dobrou atmosféru před zápasem. Taková by měla panovat vždy. Velké díky také všem ostatním hráčům, trenérům, pořadatelům a fanouškům. Děláme to pro sebe ale i pro Vás. Sportu zdar!

"Byl jsem zrovna na cestě z Lipna a bylo půl páté. Napadlo mě se podívat, jak dopadl poločas. Když jsem viděl, že vedeme 3:0, nechtěl jsem tomu uvěřit. Po skončení zápasu jsem se podíval znovu, a konečný výsledek 4:0 mě velice mile překvapil. Takže teď už vážně nevím, čím to je, že venku prohrajeme s posledním týmem tabulky, a doma porazíme první tým tabulky. Ale vítězství to bylo hodně důležité, jelikož Vejprty také vyhráli, a zůstáváme stále před nimi. Nyní musíme vítězství potvrdit v následujícím zápase v Blažimi!", řekl překvapeně k utkání Marek Kadlec, který se z důvodu dovolené nemohl zapojit do utkání.

K utkání se také vyjádřil kapitán Ernest Vaškovič: "V sobotním utkání jsme přivítali na domácí půdě opět vedoucí celek soutěže, FK Klášterec. V utkání nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. Ovšem na předvedené hře se to nijak neprojevilo. Od začátku jsme hráli rychlý a kombinační fotbal, i když na těžkém terénu, a soupeře jsme tím zaskočili. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon a pevně věřím, že ho dokážeme zopakovat i v dalších utkáních a posuneme se tabulkou výš!"

Sestava:

Svítil L.
Knop J., Vaškovič E. (C), Sperk P.
Trapp O.
Vinopal F., Molnár J. (57. Fefrčík M. ml.), Kulich J., Spáčil P., Kubíček Jak.

Kolda M.

Góly (asistence): 9. Kolda (Kulich), 35. Vinopal (Vaškovič), 36. Kolda (Kubíček), 53. Molnár (Kulich)
ŽK: 51. Kubíček, 63. Svítil, 72. Kulich

aktualizováno: 19.11.2017 17:05:30