2. přátelské utkání zimní přípravy - 18.02.2017

TJ Sokol Vilémov - TJ Sokol Březno

2:5 (0:1)

vs.

Ve druhém přátelském utkání v zimní přípravě jsme se utkali s týmem Března. Zápas se odehrál na umělé trávě v Jirkově.
Do začátku utkání nastoupili borci Března pouze v 10.-ti lidech, ale po chvilce jich bylo již 11. Začátek utkání vypadal slibně, drželi jsme balón a kombinovali od zadních řad. To ale nemělo dlouhého trvání, Březno se brzy dostalo do utkání a prakticky nám již balón, až na nějaké výjimky, nepůjčilo. První branku jsme dostali po střele ze střední vzdálenosti, a to bylo s brankami v první půli vše. Nějaké náznaky šancí byly, ale žádnou jsme neproměnili. Do druhého poločasu jsme vstoupili hrozivě, kdy jsme ihned obdrželi druhou branku. Březno zkušeně hrálo od zadních řad a nepůjčovalo nám balón. Třetí branku jsme dostali po rohovém kopu, kdy nikým nehlídaný hráč na malém vápně hlavičkoval do branky. Z ojedinelé šance ve druhé půli jsme přeci jen vstřelili branku. Kolda vyslal Kadlece kolmicí za obranu, a ten běžel již sám na brankáře Března. Z druhé strany mu nabíhal ještě Kubíček, kterému Kadlec naservíroval přihrávku před prázdnou branku a bylo sníženo. O chvíli později bylo ještě lépe, a to když Kolda prostčil balón mezi obránci Machovi, a ten tváří v tvář gólmanovi snížil na rozdíl jediné branky. Chvilkový výpadek Března byl opravdu jen chvilkový, a do konce utkání jsme obdrželi ještě dvě branky a konečný výsledek tak byl 5:2 pro Březno.
Cílem těchto utkání, hranými s týmy z vyšších soutěží, je hlavně kondice v těchto zápasech. Kdy se po nás nevyžaduje převaha nad těmito mužstvy, ale hlavně uběhat celé utkání, dokázat proměňovat šance, a zkusit si také zakombinovat a udržet balón na svých kopačkách.

Další takové utkání nás čeká příští týden, kdy v dalším přátelském zápase přivítáme na kadaňské umělé trávě borce z Podbořan. V sobotu 25.02.2017 od 10:00.