4. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Sokol Vilémov - TJ Sokol Tuchořice

1:3 (1:2)

vs.

Ve čtvrtém kole jsme na své půdě přivítali TJ Sokol Tuchořice. Počasí utkání nepřálo, neboť celý den hustě pršelo, a zapršelo i v průběhu utkání. Hrací byla silně podmáčena a na pohybu hráčů to bylo znát. Hráči se klouzali po hrací ploše, jako kdyby hráli na ledě. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a přicházeli šance. Řekli jsme si, jak hrát a co dělat, což jsme plnili již od prvních minut. První obrovskou šanci spálil Jelínek, který pelášil sám na brankáře, ale tak jako v minulých zápasech, nedokázal proměnit. V posledních třech utkáních se mu střelecky nedaří, a to se odráží na našich výsledcích. Branka ale přišla brzy, když ve 13.-té minutě hodil rychle autové vhazování Kulich na Kadlece, ten si potáhl balón až na hranici velkého vápna, odkud vystřelil. Brankář balón neudržel a k odraženému balónu se jako první dostal aktivní Kolda a dorazil ho do sítě - 1:0. Tento gól nás uklidnil a mohli jsme hrát v klidu. Poté ale bouhužel přišla opět řada neproměněných šanci. Sám na brankáře pelášil také Kolda, ale samostatný úník neproměnil, stejně jako před ním Jelínek. V dalších šancích selhal opět Jelínek, a tak přišla 5.-ti minutovka na konci poločasu Tuchořicím. Nejprve utekl naší obraně hostující útočník a prostřelil brankáře Svítila - 1:1. O pouhé tři minuty přišel nedůraz na kraji hřiště a hostující středový hráč prošel až do vápna a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Opět jako v minulém zápase Kryry. Z minima vytěžili maximum. Asi tři střely na branku a dva góly. Kdybychom vedli v poločase 4:0 či 5:0, mohlo být po zápase a mohli jsme ho kontrolovat, tak jako si ho zkušeně pohlídali ve druhém poločase Tuchořice. Ve druhém poločase se nám také nedařilo, branku jsme nevstřelili a ke konci hráli už na riziko, abychom vstřelili tolik vytoužený gól. Ke konci utkání už se vytáhl stoper Vaškovič dopředu na nakopávané balóny, ale z protiútoku na konci utkání jsme inkasovali po třetí a bylo po nadějích!
Bohužel jsme tentokrát v domácím prostředí bodovat nedokázali a po 4 kolech máme pouhé 2 body, což je hodně málo. Nyní se bude tabulka rozdělovat, ikdyž je brzy to psát, na týmy, které budou hrát o postup, týmy, které budou hrát v klidném středu tabulky, a týmy, které budou bojovat o záchranu. Bohužel, patříme do té poslední skupiny.
Tak jako jsme si řekli před začátkem sezóny, že B třída není okres. Tady se musí šance proměňovat, abychom získávali body. Ale to se nám nedaří, proto jsme v tabulce tam, kde jsme. Musíme zapracovat na větším klidu v koncovce a začít ty šance proměňovat, jelikož už jse na čase sbírat body!
Další utkání odehrajeme v sobotu, 24.09.2016 od 13:00, v Chomutově s Baníkem Březenecká.