8. KOLO I.B třídy - skupina C

SFK Meziboří - TJ Sokol Vilémov

2:0 (1:0)

vs.

V osmém kole jsme zajížděli na půdu posledního Meziboří, které se do I.B třídy dostali tak jako my, z Okresního přeboru. Narozdíl od nás, Meziboří postoupilo z 2. místa, jelikož první Horní Jiřetín "B" postoupit nechtěl. Na utkání jsme jeli pouze ve 12.-ti lidech. Hřiště v Meziboří je veliké, povrch byl připraven skvěle. Do utkání jsme šli s tím, že MUSÍME jednoznačně vyhrát, abychom se dotáhli na týmy, které jsou před námi. Jelikož předposlední Vejprty opět prohráli, a poslední Meziboří hrálo s námi, tak bychom se odtrhli i od těchto dvou mužstev.
Bohužel ale, nic takového se nestalo a překvapení bylo na Světě. Domácí začali aktivní kombinační hrou po celé šířce hřiště, které bylo neskutečně široké. Kombinovali ale pouze ve svých obranných řadách. Postupně jsme se začali dostávat do tempa i my, když se hra vyrovnala, přišla první chyba z našich řad a první branka utkání. Domácí pravý obránce dokázal z pravé strany odcentrovat do vápna, kde naši obránci zaspali a domácí útočník hlavou v leže vstřelil branku - 1:0. To nám se takovéhle góly snad nikdy nepovedou, štěstí při nás nestojí, při soupeři ano. A tak to bylo i v tomto utkání. Když jsme si nějakou šanci vytvořili, tak jsme jí nedokázali proměnit. 2x nebo 3x jsme šli do přečíslení, ale zakončení bylo špatné. Neprosadili se ani jeden z útočníků, Molnár s Kulichem, ani nikdo jiný. Za to ukázat své kvality mohl Libor Svítil, který bravurně vyrazil střelu domácího hráče na rohový kop. To bylo ze strany domácích vše, ze dvou šancí = jeden gól. My jsme mohli vyrovnat těsně před koncem prvního poločasu, když Kaško zatáhl balón po straně, dostal se až do pokutového území, tam přihrával lépe postavenému Kubíčkovi, který balón netrefil. Balón se ale dostal k Roubovi, který kousek za malým vápnem vystřelil, ale střela mu nesedla a balón chytil domácí gólman. Sám Adam Roub k tomu o poločase řekl,: "Chtěl jsem to vystřelit placírkou na zadní tyč, ale balón mi sklouzl po špičce kopačky a byla z toho střela nestřela!". Trenér Pavel Klíma nás o poločase nabádal k větší aktivitě a k dojíždění domácích hráčů, nenechávat jim prostor a sami ho vyhledávat. To se nám takřka celý druhý poločas dařilo, když jsme domácí nepouštěli k šancím. Ale sami jsme žádné neproměňovali, tudíž nám to nebylo nic platné. Jedinou šanci měli domácí po chybě Trappa, který ztratil na půlce míč a domácí hráč běžel sám na gólmana Svítila. Ten se ale vytáhl a skvělým zákrokem nohou vytlačil balón na rohový kop. Budu se opakovat stále a stále, zápas co zápas, pokud jsme si dokázali vytvořit šanci, tak ji ale nedokážeme proměnit, a to nás trápí už od začátku soutěže. Když jsme góla nedali my, vstřelili ho domácí. Domácí hráč měl dost prostoru před velkým vápnem, nikdo mu nedokázal sebrat balón, a tak přišel faul a volný přímý kop z hranice velkého vápna skončil v naší síti - 2:0. I když do konce poločasu zbývalo ještě 10 minut, my jsme se nezmohli na nic. Pár rohových kopů, ze kterých jsme nic nevytěžili. Dále neproměněná šance kapitána Vaškoviče, který mezi malým vápnem a penaltou tečoval nepovedenou střelu Kadlece, ale ani toto gólem neskončilo, jelikož tečovaný míč šel do brankářových nohou a následně ho schoval ve své náruči.
Bohužel, to co jsme si nepřipouštěli, se stalo. Prohra s posledním týmem tabulky nás stojí více, než myslíme. Poslední 14.-té Meziboří má nyní v tabulce 3 body, za námi jsou na 13.-tém místě Veprty se 4 body, my máme na svém kontě bodů 5 a o dalších 5 bodů jsou před námi Ervěnice s Blažimí. Takže situace už je nyní docela špatná, jelikož i kdybychom vyhráli následující zápas, stejně se neposuneme v tabulce výše. Ale ještě je brzy dělat nějaké závěry, ještě nás čeká spousta zápasů. Nunto říci, že v předešlých utkání, kdy jsme nebodovali, jsme nebyli horším týmem - pouze týmem, který neproměnil své šance a tím si prohrál zápas.
Další zápas nás čeká v sobotu, 22.10.2016 od 15:30, na domácí půde proti prvnímu Klášterci. Do utkání půjdeme bez čtyř lidí základní sestavy - chybět bude Kaško, Kadlec, Kothánek a trest za ČK si odpykává Jelínek.

Nikdo z hráčů, kteří odehráli nedělní utkání, neměl zájem nám cokoliv k utkání říci, tudíž žádný ohlas nemáme k dispozici.