14.9.2016 - rozhovor s E.Vaškovičem

14.09.2016

Rozhovor s vedoucím mužstva staré gardy a kapitánem A-týmu
Ernestem Vaškovičem

Po druhém utkání staré gardy jsme vyzpovídali vedoucího mužstva Ernesta Vaškoviče. Dozvíte se, proč sám nenastupuje k zápasům staré gardy, či jaké má cíle pro letošní sezónu.

Erňo, jsi vedoucí staré gardy (a zároveň člen A-týmu, kde jsi kapitán), ale doposud si nezasáhl ani do jednoho utkání. Jakto?
Jelikož, jak všichni víme, náš A-tým postoupil do I.B třídy, tedy krajské soutěže, a pravidla okresní ligy veteránů jsou taková, že hráč krajské soutěže musí dovršit věku 40 let v daném ročníku, aby mohl nastoupit k utkání, což bohužel nesplňuji.

V prvním utkání jste porazili Podbořany 8:3 a dnes 3:5 prohráli s AFK Žatec. V čem byl rozdíl, když jste o poločase vedli 2:1?
S týmem Podbořan jsme se sešli téměř v kompletní sestavě, až na pár vyjímek, kteří jsou zraněni. Jelikož v druhém utkání s týmem AFK Žatec nebyl náš tým kompletní, což se projevilo v průběhu druhého poločasu, kdy nám došly síly a soupeř nám ke konci utkání vsítil tři branky.

Na soupisce je mnoho hráčů, ale v tomto utkání zasáhlo do hry pouze 11 hráčů. Jakto?
Na soupisce máme celkem 28 hráčů, z toho zasáhlo do hry jen 18 hráčů a bohužel s týmem AFK Žatec nás z důvodů dovolené (Melichar), zranění (Prak, Novák) a práce (Budák, Salač, Krämer), bylo pouze 11. Bohužel jsme nastoupili pouze s jedenácti hráči a na začátku druhého poločasu odstoupil za hry z důvodu bolesti zad Jan Hudák.

Jaké jsou cíle pro letošní sezónu Okresní ligy veteránů?
Po prvním roce v soutěži jsme skončili na krásném druhém místě pouze se tří bodovou ztrátou na vítěze Slavoj Žatec. Letošní sezónu bychom rádi výsledkově zopakovali, ale jelikož odstoupil ze soutěže jeden z favoritů Sokol Údlice, tak bychom rádi pomýšleli i na vítězství v celém ročníku.

Tak doufejme, že se staré gardě bude v Okresní lize veteránů opět dařit a zopakuje minimálně loňské umístění. Nadstavbou by bylo vítězství, na které Ernest Vaškovič má také zálusk. Pokud se budou scházet v hojném počtu na zápasy, tato myšlenka je velice reálná.