1. přátelské utkání zimní přípravy - 12.02.2017

TJ Sokol Vilémov - TJ Krásný Dvůr

3:2 (2:1)

vs.

V prvním přátelském utkání v zimní přípravě jsme se utkali s týmem Krásného Dvora. Zápas se odehrál na umělé trávě v Kadani za chladného počasí.
Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Kombinovali jsme na své půlce a chtěli hrát od zadu ze zabezpečené obrany. Sestava nebyla zcela kompletní, do branky se musel postavit brankář ze staré gardy - Venca Salač st.. A na jeho účet jde první branka zápasu, když střela ze střední vzdálenosti mu propadla rukavicemi až do branky. Vedení Krásného Dvora nemělo dlouhého trvání, když se z protiútoku trefil po přihrávce Rouba Marek Kadlec. Po vstřelené brance jsme měli více ze hry, dobře jsme kombinovali a napadali soupeře už na jeho polovině. Tím získávali i balony a chodili do nebezpečných útoků. Z dalšího brejku jsme již branku vstřelili, když Mach s Roubem kombinovali, druhý jmenovaný střílel. Jeho střelu gólman vyrazil a aktivní Kolda dorazil do prázdné branky. Jak ubíhal čas do konce půle, měli jsme balon v držení a diktovali tempo hry, jelikož soupeři docházely pomalu síly. Poločas skončil naším vedením 2:1. Do druhé půle jsme vstoupili jinak, než v uběhnuvší první půli. Krásnodvorští byli lepším týmem, dobře kombinovali, ale moc šancí si nevypracovali. My jsme se dostávali pomalu do tempa. Než jsme se rozkoukali, chybu v zadních řadách potrestal soupeř brankou. Spáčil ztratil balon na pravém kraji obrany, a centr před branku skončil gólem v naší síti. Poté jsme se již dostali do hry i my, opět jsme začali kontrolovat balón a dobře kombinovat. Odměnou nám byl vedoucí, a vítězný gól, pod který se po třetí v zápase podepsal Roub. Z pravé strany u brankové čáry promeškal přihrávku na dva volné spoluhráče, ale dokázal balon procedit mezi penaltu a malé vápnu, kam si naběhl Vinopal a prostřelil brankáře - 3:2. Od té doby jsme soupeři mohli nastřílet další branky, ale už nám začíná opět festival neproměněných šancí - a to na hřišti nebyl Molnár ani Jelínek . Také se dost přiostřilo na hřišti, po jednom ze zákroků ze zadu musel odstoupit Kadlec. Na posledních 20-25 minut se dostali do hry také Prak Luboš, Novák Martin, Selinger Jiří a Suchý Petr. Více branek již nepadlo, a tak jsme si v prvním přípravném zápase připsali první výhru.

V další přátelském zápase nás již čeká lepší soupeř, a tím je TJ Sokol Březno. 18.02.2017 od 14:00 na umělé trávě v Jirkově.