12. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Nové Sedlo - TJ Sokol Vilémov

5:0 (3:0)

vs.

Ve dvanáctém kole I.B třídy jsme zajížděli na půdu Nové Sedla. Notně oslabeni o hráče základní sestavy. Na utkání jsme nemohli počítat s Otou Trappem, Johanem Kothánkem a Petrem Sperkem. Navíc se v průběhu prvního poločasu zranil brankář Libor Svítil, kterého do druhé půle nahradil Martin Ježek, a zachytal skvěle. Stejně jako Libor v první půli chytil velké šance domácích, Martin na něj ve druhé půlce navázal. Libor se tak posunul do středu zálohy, kde měl za úkol podržet balón, vysílat klíčové přihrávky do útoku a hlavně střelbu na bránu. Úvod utkání byl z obou stran opatrný. První velkou šanci chytil Loosovi Svítil. Domácí se přesto dostali do vedení v 10. minutě, když jsme byli nedůrazní na velkém vápně po rohovém kopu, balón se dostal k domácímu hráči a ten prostřelil gólmana Svítila, za kterým stál ještě Kadlec, ale balón mu skočil a netrefil ho, aby ho odkopl a pouze ho tečoval do brány - 1:0. Poté přišly šance na naší straně. Jelínek dostal balón dopředu, prošel přes tři obránce až do vápna, nacentroval před bránu, ale slabou střelu Molnára domácí vykopli z brankové čary na rohový kop. Hrálo se převážně ve středu hřiště, domácí praktikovali hru ze zadu, kdy vysílali balóny na své křídla a centrovali do vápna. V další velké šanci se opět objevil Jirka Molnár, který udělal dva protihráče ve vápně, ale levou nohou vystřelil daleko vedle branky. A tak přišel trest v podobě druhé branky domácích. Krásnou přihrávku ve 39. minutě za obranu dostal domácí Loos, a ten se v takových situacích nemýlí. Tváří v tváří brankářovi dokázal zvýšit skóre na 2:0. O tři minuty později chyboval Kadlec, který chtěl nahrávat proti noze stoperovi Vaškovičovi, ale nevšiml si domácí hráče a vyslal ho na branáře Svítila - 3:0. Poločas skončil jednoznačným výsledkem, ale hrou a šancemi to tak nebylo. Jelínkova střela se otřela o tyč ze vnějšku, na další Jelínkův centr nedoskočil Molnár, ani Kaško. Opět je to tady, neproměňování šancí a z toho frustrace některých hráčů. Pak dostaneme hloupé góly, na které sami nahráváme. No nic, o poločasové přestávce jsme si řekli, že dáme rychle jeden, dva góly a pak to půjde. Jak je již zmiňováno na začátku, Libor Svítil nemohl s poraněným ramenem již dále chytat, tak se posunul do středu zálohy a do branky se postavil Martin Ježek. Zpočátku druhého poločasu jsme byli aktivnější než domácí, u balónů jsme byli dřívě, běhali jsme, napadali. Ale branky bohužel nepadaly. Když už jsme se do šance dostali, tak jsme v závěrečné fázi pokazili přihrávku. Za zmínku stojí 3 přímé kopy Svítila, z nichž jedna šla nebezpečně do branky, ale domácí brankář jeho fantastickou střelu pod břevno vytáhl na rohový kop. Poté přišel na hřiště Jakub Kubíček, a ihned domácím ukázal, že si na něj musí dávat pozor.  Z pozice pravého obránce se dostal až do vápna, když prošel 4-5 domácích hráčů, ale bohužel tváří v tvář gólmanovi vystřelil těsně vedle branky. A tak když jsme se neprosadili my, přišel trest. V 67. minutě Kulich na balónu neměl komu přihrát, a tak místo odkopu dopředu zvolil přihrávku brankářovi domů. A tu vystihl Loos, udělal kličku brankáři Ježkovi a střílel do prázdné branky - 4:0. O minutu později to bylo již o pět gólů. Domácí potáhli po levé straně balón, nacentrovali do vápna, tři naši obránci koukali a za nimi hlavičkoval úplně sám Loos, který neměl problém dostat balón za záda Ježka - 5:0. Více branek v utkání nepadlo, naše šance byly neproměněny, a domácí vychtal brankář Ježek. Bohužel, ani v poslední venkovním podzimním utkání jsme nedokázali vyhrát, a tak v tabulce na hřištích soupeřů jsme na posledním místě s 0 body a skórem 13:33 za 7 zápasů! Příští týden nás čeká poslední utkání na podzim a to na domácí půdě. Přivítáme opět a zase, lídra tabulky I.B třídy - SK Černovice.

Další utkání odehrajeme na domácí půdě, v sobotu - 19.11.2016 od 13:30, proti SK Černovice!!