7. KOLO I.B třídy - skupina C

SK Ervěnice-Jirkov "B" - TJ Sokol Vilémov

7:1 (2:0)

vs.

V sedmém kole jsme zajížděli na půdu Ervěnic-Jirkova "B". Tento tým je celkem nečitelný, jelikož jiní hráči hrají v domácích zápasech a naopak ve venkovních. Také hraje roli, kdy hraje A-tým Ervěnic. My ale byli namlsaní domácí výhrou nad Strupčicemi a chtěli jsme získat nějaký bod, nejlépe všechny tři. Jenže - my hrajeme jinak proti týmům, kteří hrajou nahoře v tabulce (viz. Vroutek a Strupčice) a úplně jinak, špatně, proti týmům, které hrají uprostřed či vespod tabulky. Toto byl tzv. zápas o 6 bodů. Domácí nastoupili posíleni o hráče z A-týmu (celkem 6, kteří nastoupili ve včerejším utkání v Obrnicích) a také byla znát podpora z třetí srany, strany rozhodčích, a na hře domácích to bylo znát. Ze začátku utkání nás přehrávali, měli územní převahu, ale první šanci jsme měli my. Jelínek se řítil sám na branku, ale jeho slabá střela z hranice velkého vápna levou nohou šla mimo bránu. Poté už ale svou šanci domácí proměnili, když se domácí hráč po pravé straně protáhl kolem obránce a přihrával na volného hráče na penaltě - 1:0. Poté jsme si vytvořili nějaké šance my, ale žádné stoprocentní to nebyly. Branku jsme vstřelit nedokázali, a ve 32.minutě propadla opět pravá strana, centr do malého vápna sice náš bránicí hráč zastavil, ale zpracoval ho soupeři přímo na nohu a brankář Svítil byl bez šance - 2:0. To bylo do poločasu s brankami vše. Do druhého poločasu jsme museli udělat změny, a tak do hry naskočili dva ofenzívní hráči - Kulich Jakub s Molnárem Jirkou, a na naší hře to ihned bylo znát. Hru jsme uklidnili a začali hrát tak, jako umíme. Začali kombinovat, neuspěchávali jsme přihrávky, dokázali podržet balón. A tak přišla odměna v podobě branky. Ve 47.minutě zahrával Kadlec rohový kop, hlavičkoval Kulich a k odraženém balónu se dostal Molnár, který prostřelil vše před sebou - 2:1. Přicházeli další a další šance, ale branka ne. Tu největší spálil Molnár, který pelášil sám na branku, ale z hranice velkého vápna trefil bohužel tyč. Soupeř naší úvodní dvacetiminutovku ve druhém poločase, kdy jsme byli jasně lepším týmem, ale bohužel jsme neměli štěstí. Poté dali domácí šťastnou branku, která nás úplně rozložila a dostali jsme během tří minut tři branky a bylo po zápase. V 64.,65. a 67.minutě domácí vstřelili branky a stav utkání byl 5:1. Poté přišla další záhadná situace, která již stojí za zmínku, v 69. minutě, když si balón do pokutového území píchl Roman Kaško, přeskočil domácího brankáře, který ho jasně faulovat, spadl a měla se pískat penalta. Ale co se nestalo, rozhodčí odpískal faul na brankáře, a to už neudržel nervy na uzdě Patrik Jelínek a rozhodčí ho poslal s úsměvem do sprch díky červené kartě. Tím naše naděje zhasly úplně, jelikož dotahovat náskok o čtyři branky, navíc bez vyloučeného hráče, bylo strašně tězké. Dostali jsme ještě dvě branky, šestou podobnou jako minulý zápas, kdy obrana stála a za ní zaběhl hráč, který nebyl v ofsajdu - 6:1. A poslední gól po dalším výmyslu rozhodčího, když z hranice pokutového území trefil domácí hráč z přímého kopu branku -7:1.
Na poslední dobrý a bojovný výkon jsme nenavázali, ale v určitých částech utkání jsme dokázali a ukázali, že fotbal hrát umíme. V dalším utkání jedeme opět ven, a to v neděli, 16.10.2016 od 10:30, do Meziboří. Další důležité utkání o 6 bodů!!

Po dvou zápasech, kdy nemohl nastoupit kvůli nemoci, se do zápasu dostal Jakub Kulich. Společně s Jirkou Molnárem naskočili hned do druhé půle jako střídající hráči a na zvednutí výkonu celého týmu to bylo znát. Bohužel, body to nepřineslo. Přečtěte si, co nám k utkání řekl: "Do dnešního zápasu jsem nastupoval se smíšeným pocitem, věděl jsem, že místo v základní sestavě jisté nemám a díky mé vlastní chybě jsem také neměl. Do budoucna se vyplatí kontaktovat spoluhráče, aby bylo jasné, zda dotyčný hráč bude, či nebude. Podle toho se odvíjí celá hra týmu, pokud se v sestavě dělají změny, které ovlivňují hru. Zpátky ke hře. Dívat se na zápas z lavičky je vždy jiný pohled, než jakým se dívá hráč ze hřiště. Jde vidět více chyb, které nás při hře ani nenapadnou. Dnešní zápas, ač nebyl vítězný, bylo podle mého názoru chvalitebný, hráči se snažili hrát, tvořit hru a vytvořili si i šance. První hrací dobu jsme diskutoval a emotivně prožívali s Jirkou (pozn. red.: Molnárem) na lavičce. Do druhého poločasu jsme nastupovali za stavu 2:0. Úkol byl jasný, vstřelit rychle dva góly a potom i vítězný. První gól padl rychle (pozn. red: ve 47.minutě), vzápětí jsme mohli přidat i další branku, na straně soupeře stálo větší štěstí a střela trefila pouze tyč. Další šance jsme si vypracovat sice dokázali, ale bez úspěchu. Za úspěchem domácích stojí naše chyby, ale i strana rozhodčích, která zápas režírovala ve prospěch domácích. Na to doplatil útočník Patrik (pozn. red.: Jelínek), který se ve druhém poločase poroučel do sprch (ČK v 69.minutě), neměl sice ručník, ale i tak to stálo za zmínku (smích). Do dalšího zápasu nastoupíme v plné síle, tím myslím i mou maličkost. Pokud budeme hrát všichni jako tým, tím myslím VŠICHNI, máme šanci vyhrávat a bodovat. Jsme dobrý tým, ale chtěl by změnit přístup, jelikož stačí pár chyb a kolo se roztrhne, pokud všichni nebudeme jako jeden!", rozpovídal se Jakub.
Snad má pravdu, a už začneme vyhrávat. Protože na jaře to se sudími bude ještě horší, jelikož když už do konce soutěže bude méně a méně utkání, každý bude chtít získávat body, aby nespadl do nižší soutěže. A všichni víme, jak to v takovýhle soutěžích chodí.

Pár smutných slov z dnešního utkání nám pověděl i kapitán a nejzkušenější hráč týmu, Ernest Vaškovič. "V dnešním utkáním, ve kterém jsme hráli v podstatě o šest bodů, jsme byli od začátku utkání horším týmem a zaslouženě jsme odjeli s debaklem. Největším zklamáním je přístup a chování některých hráčů,kteří nedokážou pochopit, proč fotbal vůbec hrají."