TJ Sokol Vilémov - SK "HAVRAN" Kryry

2:2 (0:1)
4:2 na penalty

vs.

Ve třetím jarním utkání, celkově 16.kole I.B třídy, jsme přivítali na domácí půdě celek z Kryr. Celkově čtvrtý tým tabulky, se kterým jsme na podzim prohráli 3:1 na jeho půdě, když jsme dostali lekci z produktivity. Naše neschopnost střílet branky nás stála body, a domácí tak slavili 3 body. Zpět k dnešnímu utkání, ve kterém jsme museli už bodovat, jelikož v prvních dvou jarních kolech jsme obě utkání prohráli. Do branky se postavila nová posila - 53 letý Rudolf Šrámek, který se výraznou měrou podílel na zisku dnešních bodů! Po operaci se do sestavy vrátil i Jan Knop, který odehrál celé utkání. V nejsilnější sestavě to opět nebylo, ale ne každý zápas se dokážeme sejít v nejlepším možném složení. První poločas z naší strany vypadal asi následovně - jako kdyby nikdo fotbal v životě nehrál. Kryry byli celý poločas lepší, a také ve 28. minutě šli do vedení 0:1. Před tímto gólem také ale vychytal hostující hráče Šrámek, který v tváří tvář jeden na jednoho vytáhl střelu na rohový kop. Marně vzpomínám, jestli jsme měli v první půli vůbec nějakou vážnější šanci. Hráči Kryr měli na vše čas, měli jsme je od sebe daleko, odražené balony sbírali a rozehrávali. Díky tomu také proběhla o poločasové přestávce v kabině bouře od trenéra Klímy, a dá se říci, že to trochu pomohlo. Sice jsme prospali začátek druhého poločasu, ale to nás nakoplo a pomalu se začala přelévat iniciativa zápas na naší stranu. Hráče jsme neměli daleko od sebe, a tak Kryrští neměli moc času něco vymýšlet. Sem tam zafungovala i kombinace, a vytažený útočník Kolda dokázal prodat ze sebe to nejlepší - svou rychlost a jeden na jednoho. První branku vstřelil Kolda v 58. minutě, když z autového vhazování Kadlec na nic nečekal a přihrávkou z první ho vyslal do úniku, a Kolda si ve vápně poradil se dvouma obráncema a prostřelil hostujícího gólmana - 1:1. Obdobná situace se opakovala v 66. minutě, když z brejku utekl Kolda hostující obraně a předložil balón před prázdnou bránu Roubovi, který ve skluzu dokázal dostat balón do sítě - 2:1. V 67. minutě se dostal na hřiště zkušený Klíma, který se postavil do středu zálohy ke Kadlecovi a Kulich se posunul do útoku. Tato změna měla přinést klid a kombinaci na naše kopačky, abychom udrželi vedení. To se nám dařilo až do 82. minuty, když žádný z našich obránců nedokázal zastavit průnikovou přihrávku do vápna, a hostující hráč dokázal vybojovat balón a poslat ho přesně k tyči, kam domácí gólman neměl šanci dosáhnout - 2:2. Rozhodnout mohl Kulich, který unikl hostující obraně z kraje hřiště, ale nedokázal prostřelit hostujícího brankáře, a tak se závěrečným hvizdem rozhodčího skončilo utkání remízou 2:2, a každý tým si připsal 1bod to tabulky. O ten druhý bod se bojovalo v penaltovém rozstřelu. Na první penaltu se postavil Kulich, který poslal svou střelu doprostřed branky a navíc po zemi, tudíž ho hostující brankář vychtal - 0:0. V první sérii se vyznamenal také náš gólman Šrámek, který se nenechal nachytat a střelu doprostřed branky také chytil - 0:0. Do druhé série šel Klíma, který zkušeně penaltu proměnil, ikdyž gólman vystihl jeho směr střely, ale ta byla dobře umístěná, že na ní neměl šanci dosáhnout - 1:0. Hostující hráč ve druhé sérii napálil pouze břevno, a tak byl stav po dvou sériích 1:0. Třetí sérii načal Roub, který si počkal na pohyb hostujícího gólmana, a vystřelil na druhou stranu, než kam gólman skákal - 2:0. Hostující hráč snížil na 2:1, když svou penaltu umístil k pravé tyči. Do čtvrté série šel Kadlec, který umístil také svou střelu k pravé tyči a zvýšil vedení na 3:1. Ale i hostující hráč svou penaltu ve čtvrté sérii proměnil, když umístil svou střelu natolik přesně doprostřed branky, že se otřela o břevno - 3:2. V poslední sérii šel na penaltu Trapp, který svou ranou prostřelil hostujícího gólmana a potvrdil tak druhý bod do tabulky pro nás. Na penalty 4:2.
Tímto vítězstvím jsme se dostali na 12.místo tabulky, před Vejprty, které mají 12 bodů a my 13.

Příští utkání odehrajeme na půdě Tuchořic, v sobotu 15.04.2017, od 13:30!