11. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Sokol Vilémov - TJ SLOVAN Vejprty

6:5 (5:2)

vs.

V jedenáctém kole I.B třídy jsme přivítali na domácí půdě celek TJ SLOVAN Vejprty. Právě Vejprty se dostali minulé kolo před nás v tabulce, na 12. místo. V tomto utkání jsme tak nutně potřebovali bodovat, abychom se dostali zpátky před Vejprty. Do utkání jsme nastupovali opět s pětičlennou zálohou, kdy dopředu pomáhali Jelínkovi Kulich s Molnárem, naopak Kadlec hrál spíše defenzivního záložníka a měl za úkol spíše bránit a vysílat klíčové přihrávky dopředu. Začátek utkání byl podobný tomu, jaký jsme zažili minulý týden v Blažimi. Už v 6. minutě dostal balón za záda hostujícího gólmana Kulich - 1:0. Ve 13. minutě vyslal Kadlec balón za obranu na Kubíčka, který byl u balónu dříve, než obránce i gólman. Ale gólman do toho šel tak nešikovně nohama napřed, že Jakuba "přepálil" ve vápně přes nohy, za čež dostal žlutou kartu a my výhodu pokutového kopu. K exekuci penalty se postavil gólman Libor Svítil, který nekompromisní bombou do středu brány zvýšil na 2:0. Ale ve 20. minutě byl Svítil v brance krátký na střelu nejlepšího střelce hostů, i celé I.B třídy, Jakuba Hudce, a stav byl 2:1. Všichni jsme si vzpomněli na minulý týden, kdy jsme vedli 2:0 a pak rázem během deseti minut jsme o dvě branky prohrávali my. A tak ve 25. minutě vyslal dlouhý balón z branky Svítil, který propadl hostující obranou a jako první se k míči dostal Kulich, který tváří v tvář gólmanovi proměnil - 3:1. O čtyři minuty bylo ještě na domácí půdě veseleji, když na půlce předskočil Spáčil soupeře, hlavičkou poslal balón na Jelínka, ten si ještě jednou narazil balón právě se Spáčilem a před hostujícím gólmanem se Jelínek zjevil sám a proměnil - 4:1. Bohužel ale, ve 32. minutě nezachytil Spáčil náběh hostujícího záložníka, a ten běžel sám na brankáře Svítila a podél stojné nohy k tyči snížil na 4:2. Ve 43. minutě měl před sebou celou volnou půlku soupeře Kadlec, potáhl balón až k vápnu, odkud vystřelil přízemní ránu, ta se odrazila od tyče k Molnárovi, a ten předložil krásně Jelínkovi před prázdnou bránu - 5:2. Poločasové skóre 5:2 bylo důvodem k radosti v naší kabině, kde jsme si ale řekli, že nesmíme zaspat úvod druhé půle a hlavně přidat branky. A bohužel, úvod druhého poločasu, jako bychom zaspali. Hosté byli aktivnější, pohyblivější a všichni byli vysunutí a napadali nás. A to se jim vyplatilo. V 52. minutě si vybral svou slabší chvilku i výborný gólman Svítil, když mu rukavicemi proklouzla slabá střela hostující útočníka Hudce - 5:3. My jsme se nemohli dostat do tempa z první půle, aktivnější byli nadále hosté. Hosté hráli na riziko, s otevřenou obranou a vytaženou hrou na 3-4 útočníky, doplňované záložníky. A v 63. minutě kopali volný přímý kop. Centr letěl na hostujícího záložníka, který trestuhodně hlavičkoval sám a obloučkem dostal balón do naší sítě - 5:4. To hosty nakoplo k většímu pressu a vytažení hráčů do našich obranných řad. Ale také chybovali. V 68. minutě napadal Molnár hosutjícího stopera a vystihl směr jeho přihrávky. Poté pelášil sám na brankáře hostů, napoprvé se mu ho nepodařilo prostřelit, naštěstí se balón odrazil zpět k němu, posunul si ho kolem gólmana a střílel do prázdné branky - 6:4. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Za zmínku stojí nebezpečný přímý volný kop z hranice velkého vápna hostů, ke kterému se postavil Jelínek. Střela mu bohužel nesedla a trefil stojící zeď. Hosté ještě přidali v 83. minutě branku, když hattrick vstřelil Hudec. Ten dostal balón do běhu, utekl třem našim obráncům, udělal kličku gólmanovi Svítilovi a střílel do prázdné branky - 6:5. Poté již do konce utkání byla hra plná nepřesností, a poslední šanci si nakonec připsali hosté. A byla to šance stoprocentní, když v nastaveném čase neodhadl let balónu Spáčil, a hostující záložník se dral do šance. Ale gólovou radost mu překazil brankář Svítil, který velice důležitým zákrokem, při kterém byl ještě faulován, hostujícího hráče vychytal a tím udržel i stav skóre 6:5.
Velice důležité tři body jsme opět získali na domácí půdě, před našimi skvělými fanoušky, kterých bylo opět a zase na utkání dost. Do konce podzimní části zbývají odehrát dvě utkání. Jedno odehrajeme venku (Nové Sedlo) a jedno doma (Černovice). Konečně jsme také začali střílet branky - viz. minulé a dnešní utkání. V obou zápasech celkem šest branek, dnes nám k vítězství stačily, minulý týden bohužel ne.

Další utkání odehrajeme v Nové Sedle, v sobotu - 12.11.2016, od 10:30!!

Sestava:

Svítil L.
Knop J., Vaškovič E. (C), Spáčil P.
Trapp O.
Kaško R. (86. Fefrčík M. ml.), Molnár J. (77. Roub A.), Kulich J., Kadlec M., Kubíček Jak. (46. Vinopal F.)

Jelínek P.

Góly (asistence): 6. Kulich (Jelínek), 13. Svítil z pen., 25. Kulich (Jelínek), 29. Jelínek (Spáčil), 43. Jelínek (Molnár), 68. Molnár
ŽK: 19. Kaško, 84. Roub, 86. Jelínek

aktualizováno: 19.02.2017 15:11:10