TJ Sokol Vilémov

03.12.2016 - A-tým-PODZIM 2016

A-tým - SHRNUTÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SEZÓNY 2016/2017

I.B třída - skupina c

A-tým se po postupu do vyšší soutěže nachází po polovině sezóny na předposledním, 13., místě tabulky I.B třídy. V této situaci jsme nemuseli vůbec být, kdybychom přivezli nějaké body z hostujících půd! Na venkovní půdě jsme nevyhráli ani jednou! Ze 7 zápasů jsme 7x prohráli se skórem 13:33 a obsadili jsme 13. pozici. Hůře už na tom je pouze SFK Meziboří. V tabulce domácích zápasů jsme na 10. místě, když jsme odehráli 6 zápasů a z toho 3x vyhráli, 1x remizovali (výhra na penalty) a 2x prohráli. Skóre z domácích zápasů máme 20:15.

V prvním utkání sezóny, na půdě Braňan, jsme nedokázali vyhrát. V úmorném vedru nám ke konci utkání došly síly, a soupeř dokázal vyrovnat a v poslední minutě utkání dostali branku na 4:3. Utkání se pro nás nevyvíjelo od začátku dobře, již po 20. minutách hry jsme prohrávali 2:0. Po druhé brance jsme se již rozkoukali a začali hrát. Byli jsme lepší než domácí a vytvářeli si šance, které jsme ale neproměňovali. Jednou v prvním poločase ale Molnár prostřelil domácího brankáře, to bylo ale vše z první půle. Do druhé půlky jsme vsoupili aktivně, a ihned jsme vyrovnali. K penaltě se postavil Jelínek a srovnal na 2:2. Domácí chtěli za každou cenu vyhrát a tak byli aktivnější, a vysunuli hru dopředu. To se jim nevyplatilo, a Jelínek svým druhým gólem v utkání dokonal obrat na 2:3. To už domácí vrhli vše do útoku. My čekali na brejky, ale žádný jsme neproměnili. Šance jsme na to měli. A tak přišel trest od domácích, kdy dokázali vyrovnat na 3:3 a v 90. minutě vstřelit vítěznou branku na 4:3. Odehrát celých devadesát minut tak, jako jsme hráli cca od 25. do 75. minuty, získali bychom body my. Ale jen část zápasu nestačí, musí se bojovat celý zápas!

Ve druhém kole jsme již body získali, a to na naší půdu přijel Vroutek. Nová taktika pro tuto sezónu vyšla trenérovi na jedničku. Již na začátku utkání vymetil všechny pavouky ze šibenice Libor Svítil, který se, místo do branky, postavil na defenzivní štít zálohy - 1:0. Již od začátku utkání jsme se tedy snažili držet balón a vysílat do brejků Jelínka, který ale bohužel skórovat nedokázal. Hosté ale dokázali po půl hodině hry vyrovnat, když střela vyražená Procházkou byla doklepnuta hostujícím útočníkem do prázdné branky - 1:1. Do druhé půle jsme chtěli nastoupit tak, jako do té první. A v 53. minutě se nám povedlo opět dát branku. Jakub Kubíček si zkušeně počkal na vyběhnutého gólmana, které následně přehodil - 2:1. Opět jsme se snažili po vstřelené brance držet balón a chodit do brejků. Jeden takový jsme měli ke konci utkání, který jsme ale zkazili a soupeř z následného brejku vyrovnal na 2:2. Tímto výsledkem skončil i zápas a tak přišly na řadu pokutové kopy. V těch se ukázal gólman Michal Procházka, první penaltu chytil, rozhodující proměnil!

Ve třetím kole jsme na venkovní půdě opět nedokázali vyhrát. Zajížděli jsme na půdu do Kryr. S cílem získat nějaké body, ale také oslabeni o hráče ze základní sestavy. A opět jsme neproměňovali šance. Klasické nedáš-dostaneš se ukázalo ihned při první brance. Neproměnili jsme jasnou šanci, a z následného brejku domácích jsme inkasovali poprvé - 1:0. Drželi jsme balón, kombinovali od zadu, ale šance žádné. Pokud nějaká, tak byla neproměněná. A tak druhý brejk domácích, a druhá branka - 2:0. Z našeho volného přímého kopu, kdy domácí vyhráli hlavičkový souboj a vyslal domácího útočníka za naší obranku. To bylo z poločasu všechno. Do druhé půle jsme udělali změnu, a hned to bylo znát. V 50. minutě sklepl balón hlavou Jelínek na Molnára, a ten krásnou střelou ze střední vzdálenosti nedal domácímu gólmanovi šanci - 2:1. To bylo ale bohužel z naší strany s góly vše. Další šance neproměnil Patrik Jelínek, zkoušel to nohou, hlavou, prostě vším, ale gól mu tam nepadl. A tak jsme otevřeli hru úplně, a na konci zápasu z třetího brejku padl třetí gól - 3:1. Ze dvou venkovních utkání jsme doplatili na neproměňování šancí, a tudíž ani jednou nezískali žádné body!

Ve čtvrtém kole jsme na domácí půdě přivítali Tuchořice, a podruhé za sebou prohráli. Zápas jsme měli skvěle rozehraný. Taktické pokyny byly dodržovány na jedničku. Šance pálil opět Jelínek, který na začátku utkání šel sám na gólmana a neproměnil. Ve 13. minutě se ale dostal k odraženému balónu Kolda a dokázal prostřelit gólmana - 1:0. Toto vedení nás uklidnilo, hráli jsme jak jsme potřebovali, na podmáčeném terénu kombinovali a drželi balón. V dalších šancích opět neuspěl Patrik Jelínek, ale také Miroslav Kolda, který stejně jako Jelínek běžel sám na hostující branku, ale proměnit nedokázal. A tak přišel trest od soupeře, který ke konci poločasu vyrovnal na 1:1, a o pár minut později dokázal vstřelit vedoucí branku - 1:2. Do druhé půle jsme chtěli nastoupit aktivně a rychle vstřelit branku. Bohužel se nám ale vůbec ve druhé půlce nedařilo. Soupeř byl jasně lepším týmem a dokázal držet balón a v klidu kombinovat. Ke konci utkání jsme otevřeli hru, abychom alespoň vyrovnali, ale z brejku se trefili potřetí hosté - 1:3. Opět a zase jsme nedokázali proměnit šance, které byly stoprocentní, a díky tomu prohráli!

V pátém kole jsme zajížděli opět ven, na půdu Baníku Březenecká Chomutov. A opět nedokázali vyhrát. Ikdyž jsme v prvním poločase byli lepším týmem, dokázali dát branky, ale také spoustu neproměnit. Začátek utkání byl výborný - v prvním deseti minutách hry jsme měli 3 obrovské příležitosti, ale 2x Kolda a jednou Roub nedokázali vstřelit branku. Právě Roub posadil na lavičku Jelínka, kteému se příliš v posledních zápasech nedařilo. Ale opět a zase, neproměníme my, promění soupeř. Z brejkové situace byl gólman Svítil bezmocný - 1:0. Po tomto gólu se hra docela vyrovnala, ale náš čas přišel před koncem první půle. Nejprve ve 39. minutě prostřelil gólmana domácích Kolda - 1:1. Druhá branka padle těsně před vypršením prvního poločasu, když před hostujícím vápnem kombinoval Molnár s Kadlecem, když už vysílal Molnár Kadlece do vápna, do přihrávky se vložil domácí obránce a omylem prostřelil svého gólmana - 1:2. Do druhého poločasu jsme šli s úkolem uhlídat vedení a přidat nějaké branky. To se nám vůbec nepodařilo, stejně jako v posledním domácím zápase s Tuchořicemi. Už v 50. minutě domácí vyrovnali na 2:2 a o sedm minut později vstřelili vedoucí a vítěznou branku - 3:2. Druhá půle byla pro nás katastrofická, nedařilo se nám zcela nic. Když už jsme opět vrhli vše do útoku, abychom vyrovnali, tak jsme zase inkasovali - tentokrát na konci zápasu dvakrát a konečné skóre bylo 5:2!

V šestém kole nás nečekalo nic jednoduchého, když na naší půdu přijeli v tu dobum první Strupčice. Do utkání jsme šli s taktikou stejnou, jako proti Vroutku. V 17. minutě proměnil pokutový kop gólman Svítil - 1:0. Zase jsme měli dobré šance ke skórování, ale jak tomu bylo v předchozích zápase, nic se nezměnilo, a šance jsme neproměňovali. Jednu z mála po půl hodině hry proměnil Jelínek, který tvrdou ranou pod břevno nedal gólmanovi šanci - 2:0. Zvýšit vedení o tři branky jsme mohli vzápětí, ale 3 volné spoluhráče ve vápně neviděl Jelínek a zakončil nepřesně. A tak přišla závěrečná pětiminutovka, kdy jsme zcela přestali hrát a hosté toho dokonale využili a dokázali srovnat na 2:2. A tak druhý poločas začal stejně jako první, remízou. A hned na začátku se dokázal trefit Jelínek, když zabojoval a hostující brankář při odkopu trefil právě Jelínka a ten měl již před sebou prázdnou bránu - 3:2. První branky za Vilémov se dočkal v tomto utkání Roman Kaško. Toho krásnou uličkou vyzval ke skórování Kadlec, a Kaško svou šanci využil - 4:2. Poté opět přišla řada neproměněných šancí, které nás ale naštěstí nemuseli v tomto utkání mrzet! A tak před koncem utkání zvýšil na 5:2 po rohovém kopu Jiří Molnár. Důležité tři body proti prvnímu týmu tabulky!

V sedmém kole na půdě soupeře jsme opět nevyhráli. Zajížděli jsme na půdu Jirkova-Ervěnic "B", namlasní výhrou z předešlého utkání. Získat jsme chtěli všechny tři body. Ale výkon z posledního zápasu jsme zopakovat nedokázali. Jedinou velkou šanci měl Patrik Jelínek, když běžel sám na branku, ač atakován domácím obráncem, ale jeho slaba střela, navíc levou nohou, domácího gólmana neohrozila. A tak první poločas byli domácí lepším týmem a také dokázali vstřelit dvě branky a vyhrát poločas 2:0. Do druhé půle jsme udělali dvě změny, a do hry se dostal Jiří Molnár s Jakubem Kulichem. A najednou hra měla spád, od začátku druhého poločasu jsme byli jasně lepší. Hned ve 47. minutě se prosadil Jiří Molnár - 2:1. Poté jsme měli šanci za šancí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili. Tu největší spálil Jiří Molnár, který běžel sám na gólmana domácích, ale trefil pouze tyč. A tak domácí přečkali naší úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme byli jasně lepším týmem, a udeřili sami. Během tří minuty vstřelili tři branky a bylo po utkání - 5:1. V 69. minutě přišel sporný moment utkání, ve vápně byl faulován Kaško, rozhodčí pískl faul na gólmana - to nevydržely nervy Patrika Jelínka a byl vyloučen! V 10. lidech jsme pak ještě inkasovali dvě branky a konečné skóre bylo 7:1!

V osmém kole jsme zajížděli opět na půdu soupeře a opět nedokázali vyhrát! Prohráli jsme i na hřišti posledního Meziboří. Hřiště v Meziboří bylo ve skvělém stavu. Domácí na své hřiště jsou zvyklí a tak od začátku utkání kombinovali a drželi balón na svých kopačkách. Naštěstí pro nás ale pouze v obranných řadách. První branku jsme ale dostali my, když domácí obránce centroval do pokutového území a naše obrana zaspala - 1:0. Šance jsme opět měli, ale nedokázali žádnou proměnit. Snažil se o to Molnár i Kulich, který již se skoro radoval, když mu ale z brankové čáre balón vykopl obránce. Obrovskou šanci spálil i Adam Roub, jenž byl kousek za malým vápnem sám, ale střela se mu nepovedla a tefil stojícího gólmana. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se musíme jednoznačně zlepšit. A také že zlepšení přišlo, ale s ním z kabiny nepřišly branky. Domácí dodejchávali, střídali jednoho hráče za druhým. Ale my né a né se prosadit, a takto to bylo až do konce zápasu. Soupeř vstřelil ještě branku z přímého kopu na 2:0, a tím stanovil i konečný výsledek!

V devátém kole nás čekal na domácí půde velice těžký zápas, a to s prvním Kláštercem, který jsme dokázali porazit! I v oslabené sestavě, kdy chyběli 4 hráči ze základní sestavy. Hosté přijeli s odhodláním, že nějaký Vilémov ze spodu tabulky na ně nemá. A už v 9. minutě byli vykulení, když jim Kolda vstřelil první branku - 1:0. Poté se hra na chvíli vyrovnala, hostujícím hráčům dělala naše vysunutá hra a presink problém. V 35. minutě se tefil hlavou Fanda Vinopal - 2:0. A o minutu později bylo ještě více veselo, když se prosadil podruhé v utkání Miroslav Kolda - 3:0. To bylo do poločasu s góly vše. V kabině bylo po dlouhé době po prvním poločase veselo a tak to zůstalo do konce utkání. Začátkem druhé půle se trefil Jiří Molnár, který zvýšil náš náskok o čtyři góly - 4:0. Soupeř se nezmohl na nic, a pokud nějaké šance měl, ztroskotal na výborně chytajícím gólmanovi Svítilovi, který si připsal čisté konto. Další důležité tři body, navíc proti tak těžkému soupeři, který byl v tabulce na 1. místě.

V desátém kole jsme zajížděli na půdu Blažimi, a k vidění byla velká přestřelka s naším smolným koncem. Z venkovní půdy opět bez bodu, ale za to s proměněnými šancemi. Bláznivé utkání bohaté na góly, skvělý úvod utkání od nás. Již v 6. minutě prostřelil domácího gólmana Jelínek poprvé - 1:0. V osmé minutě krásnou ranou ze střední vzdálenosti navýšil vedení na 2:0 Jakub Kulich. Třetí branku mohla dát dvojice Molnár-Jelínek, ale sami dva proti gólmanovi domácích neuspěli. A tak uděřili domácí a z penalty po ruce Molnára snížil - 1:2. O tři minuty už bylo srovnáno, když hostující hráč propálil všechno z velkého vápna - 2:2. Domácí byli v euforii a během chvíle utkání otočili a stav byl 4:2. Před koncem poločasu jsme ale zabrali, a přišlo snížení v podobě druhé branky Patrika Jelínka na 4:3. Těsně před koncem poločasu ale opět zafungovala spolupráce Molnár - Jelínek, když Patrik Jelínek zkompletoval hattrick a vyronval na 4:4. Do druhého poločasu jsme si řekli, že vlétneme stejně, jako do toho prvního. To se také stalo, ale bohužel jsme zase neproměnili dvě obrovské příležitosti. A tak přišel trest v podobě gólu od domácích hráčů, kteří se z protiútoku radovali z branky na 5:4. Po této brance jsme opět jakoby přestali hráč, domácí tým byl všude dřív, kombinoval a bojoval. Výsledkem toho mu byli dvě branky do naší sítě - 7:4. My jsme se ale nevzdali, ale začali bojovat až příliš pozdě. Deset minut před koncem nahrával Molnár opět Jelínkovi, a ten vstřelil svou čtvrtou branku v zápase - 7:5. V 86. minutě přišlo snížení na 7:6, když se poprvé v sezóně trefil Kadlec. Domácí si ale tento výsledek uhlídali, žádné větší drama nepřipustili. Moc ze hry už se neodehrálo, jelikož domácí zdržovali čas, co se dalo. Prohra 7:6 mrzí o to více, že dáme 6 branek, ale 7 dostaneme!

Jedenácté kolo přineslo bitvu o 12. místo v tabulce. Na naší půdu přijeli Vejprty, které se domů vraceli bez bodů a o jedno místo v tabulce níže. Chtěli jsme zopakovat výkon z minulého týdne, brankově se nám to povedlo, herně takřka taky. Již v 6. minutě jsme se radovali z vedení po gólu Jakuba Kulicha - 1:0. Ve 13. minutě vybojoval Jakub Kubíček penaltu, kterou s přehledem proměnil třetí brankou v sezóně gólman Libor Svítil - 2:0. Opět jsme polevili a soupeř ve 20. minutě snížil - 2:1. Vzpomínka na předešlý zápas nás děsila, a tak jsme mákli a ve 25. minutě vstřelil druhou branku v utkání Kulich - 3:1. O čtyři minuty později ukázal Spáčil s Jelínkem ukázkovou akci na jeden dotek, kterou zakončil do sítě hostů Jelínek - 4:1. O tři minuty soupeř snížil na 4:2, když si hostující záložník zaběhl za naší obranu a nedal brankáři Svítilovi šanci. Poslední slovo v prvním poločase jsme měli my, když se ve 43. minutě dostal ke střele Kadlec, jeho rána se odrazila od tyče k Molnárovi a ten předložil balón Jelínkovi před prázdnou bránu - 5:2. Opět po dlouhé době veselo v kabině v poločasové přestávce. Utkání jsme chtěli uklidnit a v druhém poločase podržet balón. Ale bohužel v 52. minutě si svou slabší chvilku vybral gólman Svítil, kterému proklouzla slabá střela rukavicemi do branky - 5:3. Hosté byli od té doby aktivnějším a lepším týmem, a my se nemohli dostat do herní pohody z prvního poločasu. Hosté vytáhli hru a to mělo úspěch v podobě snížení o jednu branku - 5:4. Jediný náš gól ve druhém poločase, a gól vítězný, vstřelil Jiří Molnár. Ten vystihl přihrávku soupeřovu přihrávku dozadu a běžel sám na gólmana - 6:4. V tu chvíli hosté vrhli všechny síly do útoku a 7 minut před koncem snížil na 6:5. V poslední minutě utkání se zaskvěl skvělým zákromem Svítil, když vychtal hostujícího záložníka ve 100% šanci a tím udržel náš výsledek a výhru 6:5!

Ve dvanáctém kole jsme zajížděli na půdu Nového Sedla. Jednalo se o naše poslední utkání na venkovní půdě na podzim, a opět jsme nedokázali vyhrát! Přišlo opět utkání plné neproměněných šancí, které nás stojí body. Už na začátku utkání jsme inkasovali branku na 1:0 po nedůraze ve vápně po rohovém kopu domácích. Poté se hra trochu srovnala, a přišly šance na naší straně. V tomto utkání byl smolařem Jiří Molnár, který nedokázal trefit branku. Jednou mi jasný gól vykopli obránci z branky na rohový kop. V další šanci udělal ve vápně dva soupeřovic obránce, ale v krásné pozici levou nohou netrefil ani branku. V další šanci společně s Kaškem nedosáhli na centr Jelínka před bránou. A tak šest minut před koncem poločasu přišel trest v podobě gólu na 2:0. O tři minuty později to bylo již 3:0, když Kadlec vyslal do úniku domácí záložníka na osamoceného Svítila. O poločasové přestávce se udělaly změny v sestavě. Zraněný Svítil nastoupil do středu zálohy a do brány se postavil Martin Ježek. Oba gólmani zachytali výborně, pochytali spoustu domácích šancí. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji a na hře to bylo znát. Ale bohužel, neproměňovali jsme šance, tudíž nedali ani branku. Na čtvrtou branku domácích přihrál Kulich, který se snažil procpat balón gólmanovi domů - 4:0. Za zmínku stojí jeden nebezpečený přímý kop Libora Svítila, který ale skvělých zákrokem vytáhl domácí brankář na roh. Další velkou šanci měl Jakub Kubíček, který si z domácích hráčů udělal kužely a slalomem prošel z pozice pravého obránce až do vápna, ale bohužel netrefil ani branku. A tak poslední slovo v utkání měli opět domácí, kteří vstřelili branku na 5:0!

Ve třináctém, posledním, kolem podzimní části jsme na domácí půdě přivítali vedoucí Černovice. Utkání jsme měli velice dobře rozehrané, kdy jsme poločas vyhráli o jednu branku. Bohužel ale, druhá červená karta Patrika Jelínka v sezóně, nám radost ze zisku tří bodů pokazila. Utkání pro nás nezačalo dobře, když už v 11. minutě se hosté dostali do vedení - 0:1. Poté byly šance na obou stranách, kdy my jsme mohli vyrovnat či jí i do vedení, ale i hosté měli šance na zvýšení vedení. Druhá branka padla ve 25. minutě, a to když Svítil vyslal dopředu dlouhou přihrávku na Koldu, a ten svou bojovností vstřelil branku na 1:1. A ve 32. minutě bylo ještě veseleji, to když Jelínek šel společně s Kaškem do protiútoku, a druhý jmenovaný prostřelil gólmana hostů podruhé - 2:1. To bylo do poločasu všechno. Terén byl těžký pro obě mužstva, a tak nebylo k vidění mnoho pohledných kombinací. Hosté srovnali začátkem druhého poločasu, když z přímého kopu hlavičkoval hráč v ofsajdové pozici balón do branky - 2:2.  Poté dostal červenou kartu Jelínek, a utkání pro nás již bylo těžké. Ale soupeř to měl proti naší obraně těžké, ale vítěznou branku dokázal vstřelit v 70. minutě - 2:3. Více toho do konce utkání vidět nebylo, a tak jsme doma prohráli s prvními Černovicemi.