6. KOLO I.B třídy - skupina C

TJ Sokol Vilémov - SK Strupčice

5:2 (2:2)

vs.

V šestém kole I.B třídy nás nečekalo nic jednoduchého - na naší půdu přijeli Strupčice, které vedli tabulky I.B třídy. Z pěti utkání vyhráli čtyři, prohráli pouze v úvodním kole v Kryrech. Do utkání jsme šli s taktickými pokyny držet balón na svých kopačkách, kombinovat po zemi, zhustit střed hřiště a vysílat balóny do krajů na křídla Kaška se Spáčilem, kteří hledali úplně vepředu Jelínka. Vše jsme od začátku utkání plnili na jedničku, ke všemu tomu přidali bojovnost, která v minulých utkáních nebyla tolik vidět. V 17. minutě se dostal do vápna aktivní Trapp, který na poprvé neodcentroval, balón se k němu vrátil, druhý centr ale trefil protihráče v pokutovém území do ruky a rozhodčí zapískal penaltu. K té se postavil brankář Libor Svítil, který nás nekompromisní ranou poslal do vedení - 1:0. Mezitím a také poté jsme opět neproměnili stoprocentní šance, ale naštěstí jsme soupeře pustili snad jen k jedné příležitosti, se kterou si bezchybně chytající gólman Svítil poradil. A tak ve 33. minutě vyslal Knop přihrávku vzduchem za obranu Jelínka, který se řítil, atakován obráncem, na bránu, a bombou pod břevno prostřelil brankáře - 2:0. Chvíli na to mohl Jelínek přihrávat před prázdnou bránu, kde byli tři volní hráči, kteří mohli skórovat do prázdné brány, ale vzal to na sebe a gól z toho nebyl. A tak přišel trest, když jsme trestuhodně vypustili závěrečnou pětiminutovku na konci poločasu. Ve 42. minutě nám nevyšel ofsajd-systém, kde sice byli 4 hostující hráči v ofsajdu, ale ty se do hry nezapojili a tak si tam ze středu hřiště seběhl hostující útočník a tváří v tvář Svítilovi nedal šanci - 2:1. O dvě minuty později ten samý hráč prošel přes 3 hráče a opět tváří v tvář gólmanovi nedal šanci - 2:2. To bylo z prvního poločasu vše. V poločasové přestávce jsme si řekli, že to, co se stalo v posledních pěti minutách, se nám nesmí stávat. Slova předsedy klubu Radka Kulicha o poločase pomohla: "Nic se neděje, do 40. minuty jste hráli dobře, ale pak to trestuhodně vypustili. Druhý poločas začne tedy stejně, jako první, tedy remízou. Dejte jim dva, tři rychlé góly a pak to udržíme!". A taky že ano. Začala 46. minuta, Kadlec vybojoval ve středu hřiště balón, všiml si vepředu rozběhnutého Jelínka a pasem po zemi ho vyslal k soupěřově bráně. U balónu byl sice dříve brnkář, ale Jelínek souboj nevypustil, neuhnul z něj, a hostující brankář ho trefil a tak se zjevil na kraji velkého vápna před prázdnou bránou - 3:2. V 50. minutě vykombinovali ve středu hřiště soupeře klasickým "trojúhelníkem" Kadlec, Roub a Trapp, když první jmenovaný pak vyslal kolmicí za obranu výborně hrajícího Kaška a ten vstřelil svou první mistrovskou branku za Sokol - 4:2. Toto vedení nám dodalo klid, a snažili jsme se ho udržet. Také jsme opět neproměnili další šance, když bohužel selhal opět Jelínek. Soupeř moc šancí neměl, pokud nějaká byla, tak si s ní s ledovým klidem poradil gólman Svítil. Před koncem mohl opět Jelínek přihrávat dvoum spoluhráčům na malé vápno, kteří by dávali gól do prázdné brány, ale opět se to snažil zakončit sám. Dvě minuty před koncem jsme kopali rohový kop. K jeho exekuci se postavil Spáčil, který našel na přední tyči Molnára a ten dal výsledku konečnou podobu - 5:2.

Střel dvou branek Patrik Jelínek nám k utkání řekl: "Vyhrálo se jen díky tomu, že se konečně proměnily alespoň nějaké šance, byla vidět bojovnost a hlavně díky tomu, že hrál Oťas (pozn. redakce - Ota Trapp), který to dokázal trochu přitvrdit a tím dotáhnout zápas do vítězného konce.

"Sobotní zápas bych hodnotil jako vydařený a tvrdě vybojovaný!", řekl Ota Trapp, který se po dlouhé době zapojil do zápasu a bylo to znát.

V brance nás opět držel Libor Svítil, který v určitých fázích dokázal hru pozdržet a podržet balón na svých kopačkách. K utkání se vyjádřil takto: "Zápas se od začátku vyvíjel celkem dobře, hráli jsme naší hru a šlo nám to. Z mého pohledu byl zápas od začátku docela vyostřený, o čemž svědčí rychlá a hlavně zbytečně ŽK Jelínka. Dostali jsme se po zásluze do dvoubrankového vedení a drželi se stále naší hry. Jenže před koncem první půle jsme inkasovali opět dva góly z nesoustředěnosti naší obrany. Takže průběh jako v každém zápase. Do druhé půle jsme nastupovali za stavu 2:2 a osobně jsem měl strach z toho, že to dopadne jako každé naše utkání. Ale naštěstí jsem se mýlil, a konečně jsem začali proměňovat šance, které jsme si vypracovali a začali jsme přehrávat soupeře. Šli jsme opět do zaslouženého vedení a zápas dotáhli do vítězného konce. Na konec bych chtěl jen říct, že děkuji klukům za předvedený výkon a za to že jsme konečně hráli jako tým, jako tomu bylo v předešlé sezóně a snad už to tak bude i pokračovat. Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme a v I.B- třídě se neztratíme. Svědčí o tom i to, že jsme porazili první celek tabulky."

K utkání se také vyjádřil i kapitán Ernest Vaškovič, který byl po dlouhé době po zápase spokojen. Jak s výkonem, tak hlavně bojovností všech hráčů. "Po včerejším utkání s lídrem soutěže jsme předvedli kvalitní a bojovný výkon. Když jsme byli po celé utkání lepší, bohužel za stavu 2:0 jsme se jako v každém utkání nevyvarovali zbytečných chyb ke konci poločasu. Druhý poločas už jsme kontrolovali a proměnili své šance, což jsme v předchozích utkáních nedokázali. Veřím, že tato výhra nám pomůže v dalších utkáních a budeme stoupat tabulkou výše."

Mezi nejlepší hráče utkání patřila naše letní posila, Roman Kaško, který létal po pravé lajně nahoru, dolu, bránil a útočil. A jako nadstavbu přidal i důležitý gól na 4:2. Jednalo se o jeho první mistrovskou branku v sezóně. K utkání nám řekl: "So Strupcicami to bol tazky zapas, ale nastupili sme koncentrovani a odhodlani ziskat body. Konecne sme hrali ako jeden tym, vsetci makali a zodpovedne branili. Do subojov sme chodili tvrdo a bolo to vidno aj na prejave hry. Ku konci prveho polocasu sme mali slabych 5 minut a dostali dva blbe goly. Ale nepolozilo nas to a zacali sme od znova makat a to se nam vyplatilo, boli sme cely zapas lepsi a tri body ostali zasluzene doma!"

"Zvolili jsme stejnou taktiku a rozestavení, které jsme použili proti Vroutku a opět to přineslo body! Na pozici defenzivního záložníka to skvěle zahrál Ota Trapp, ale ještě více mě překvapil svým výkonem Roman Kaško, který zápas odjezdil doslova po prdeli a navíc přidal i gól. V bráně nás opět držel důležitými zákroky Libor Svítil, který je platný jak v brance, tak i v poli. Prostě a jednoduše - super odmakaný a vybojovaný zápas a pro nás důležité 3 body!", řekl k utkání Marek Kadlec, který si připsal dvě asistence a podal také dobrý výkon.

Sestava:

Svítil L.
Knop J., Vaškovič E. (C), Sperk P.
Kothánek J.
Roub A. (67. Molnár J.), Trapp O., Kadlec M. (82. Masař P.)

Kaško R., Spáčil P.
Jelínek P.

Góly (asistence): 17. Svítil z pen., 33. Jelínek (Knop), 46. Jelínek (Kadlec), 50. Kaško (Kadlec), 88. Molnár (Spáčil)
ŽK: 13. Jelínek

aktualizováno: 25.03.2017 20:41:26